Vojvodini pobeda u Pančevu

U nedelju 13.4. je odigrana utakmica 4. kola Prvenstva Srbije za seniore u kojoj su se sastali RK Dinamo 1954 i RK Vojvodina na stadionu FK Vojlovica u Pančevu.

Utakmica je opravdala očekivanja i igralo se veoma snažno sa jakim odbranama na obe strane. Sam početak utakmice bolje je otvorila ekipa Dinama 1954, koja već u 2. minutu stiže do vođstva pogotkom Tatića iz kazne za 3-0. Samo deset minuta kasnije, Dinamo poenima, takođe Tatića, povećava prednost na 10-0. Prvi deo prvog poluvremena se domaća ekipa bolje snašla i iskoristila svoje šanse, međutim, igrači Vojvodine se bude i sa dva brza pogotka, u 24. minutu esejem Rakite i esejem Marinkovića u 27. minutu koji je Janković pretvorio, stižu do vođstva 10-12. Poslednjih deset minuta prvog poluvremena pripalo je gostima iz Novog Sada koji su, uz esej Porobića i pretvaranje Jankovića, na poluvreme otišli sa rezultatom 10-24 u svoju korist.

U drugom poluvremenu viđena je takođe odlična igra na obe strane kao i u prvom delu utakmice, i već u 43. minutu Šakan postiže novi esej za ekipu Vojvodine, Janković još jednom pretvara za vođstvo gostiju 10-31, da bi samo dva minuta kasnije postigao novi esej za Vojvodinu i rezultat 10-36. Domaća ekipa uspeva da smanji prednost gostiju esejem koji je u 53. minutu postigao Stojoski na 15-36, međutim, samo tri minuta kasnije Janković podiže prednost vojvodine svojim drugim esejem na 15-41. Ekipa Dinama 1954 je dala sve od sebe da pokuša da stigne prednsot koju su gosti napravili, ali u 71. minutu Matijević esejem i Janković pretvaranjem donose nedostižnu prednost Vojvodini 15-48. U poslednjem minutu utakmice, Cvetković postiže esej za ekipu Dinama 1954 i konačan rezultat 20-48 u korist Vojvodine.

RK Dinamo 1954: Pejović, Jokić, Ambruš V., Marjanović, Milevski, Advigov, Rašeta G., Mladenović, Rašeta D., Tatić 10, Stojoski 5, Dabić, Božić, Cvetanović, Cvetković 5.

RK Vojvodina: Kovačević, Janićijević J., Đorđević, Janjić, Zećević, Matijević 5, Porobić 5, Mijatović, Banić, Milićević, Šakan 5, Rakita 5, Marinković A. 10, Marinković P., Janković 18, Kozarev, Davidović, Leković, Gržan, Brborić.

Izvor: rugbyserbia.com

Dinamo 1954 20 : 48 Vojvodina