Šumadijsko kolo na Sinđi

Šumadinci su danas sasvim zasluženo pobedili na Vračaru i otvorili sebi put ka baražu za plasman u Super ligu. Utakmica je odigrana po sunčanom i toplom vremenu, temperatura u vreme odigravanja je bila 25 stepeni. Teren za igru u izvanrednom stanju, jedan od najboljih u Prvoj ligi. Inače sama igra je bila borbena, ali korektna, a sudija Matić je pokazao samo tri žuta kartona.

Prvu priliku za postizanje pogotka je imao Radnički u 13. minutu, kada je posle greške domaćeg igrača Yimurana, Žerađanin lepo šutirao, ali se istakao vratar domaće ekipe Vukašinović. U 17. minutu Ilić je poslao pravi projektil u rašlje i doveo goste u vođstvo. Igrao se 26. minut kada se na 20 metara od gola poigravao igrač Sinđelića, Radosavljević, loptu mu je oduzeo Lukić i povisio rezultat na 2:0. Domaćin je jedinu priliku imao u 36. minutu kada je Vujić sa ivice kaznenog prostora tukao pravo u vratara.

Sinđelić je u drugo poluvreme ušao agilnije i u 50. minutu je Iv šutem sa desetak metara postigao pogodak i doneo nadu u preokret. Međutim to je bilo sve što se tiče domaćina koji je jalovo napadao, dok je gost iz brzih kontranapada stvarao povoljne prilike. Što Radnički nije postigao još koji pogodak krivi su igrači koji su se ispromašivali i to Ilić u 46. i 59. minutu, Ostojić u 53, Maksimović u 64, Lukić u 81. i Žerađanin u 86. minutu.

U prvom minutu nadoknade Lukić je izašao sam ispred vratara Vukašinovića koji ga ruši u kaznenom prostoru. Vratar domaće ekipe se iskupio za grešku, odbranivši kazneni udarac koji je izveo Vujasin. To je bilo sve na današnjoj utakmici, a gledaoci, bilo ih je oko 200, mogu biti zadovoljni prikazanim fudbalom. Za vikend se igra 3. kolo doigravanja i Kragujevčani dočekuju Bežaniju, dok Sinđelić ide u goste Metalcu u Gornji Milanovac.

SINĐELIĆ - RADNIČKI 1923 1:2 (0:2)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Milićević Miloje i Milićević Miloš. STRELCI: Iv 50.min (Sinđelić), Ilić 17.min i Lukić 26.min (Radnički 1923). ŽUTI KARTONI: Krstić (Sinđelić), Lukić i Raičević (Radnički 1923).

SINĐELIĆ: Vukašinović, Bumbar, Osman (Mlađenović), Iv, Krstić, Radž (Stanković), Vujić, Radosavljević, Mikuletić, Jović, Yimuran (Denković).
RADNIČKI 1923: Raičević, Popović, Ostojić, Lukić, Petrović, Varjačić, Maksimović (Dimitrić), Zdravković, Ilić (Vujasin), Kovačević (Aleksijević), Žerađanin.

Zlatibor 1 : 3 TSC
Javor Matis 3 : 1 Inđija
Metalac 2 : 0 Bežanija
Sinđelić 1 : 2 Radnički 1923