Derbi pripao Divcima

U 6.kolu okružne lige Kolubara sastale su se ekipe Divaca i Radnika. Gosti iz Uba došli su u vodjstvo već u 3. minutu posle brze akcije preko sredine terena  0-1. Rani gol gostiju nije mnogo uticao na igru divačana pa je danas odlični Ilić solo akcijom predriblao odbranu gostiju potom i čuvara mreže koji ga ruši u šesnaestercu a sudija Tanasijević opravdano pokazuje na belu tačku. Siguran izvodjač za 1-1 u 10.minutu bio je Belušević. Osokoljeni izjednačujućim pogotkom divčani su nastavili sa pritiskom na gol ubljana, posle dobre akcije preko leve strane lopta dolazi do usamljenog Radovanovića koji rutinski šalje loptu po zemlji u donji levi ugao gola gostiju za 2-1 u 29.minutu. Tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Nastavak utakmice nagovestio je veliku borbu na sredini terena sa dosta čvrstih i požrtvovanih startova. Imali su domaći šansu da u 75.minutu reše utakmicu ali je igrač sa brojem 11 u situaciji jedan na jedan pogodio čuvara mreže ubljana. U 87.min posle jedne ,reklo bi se, bezazlene akcije fudbalera Radnika lopta dolazi do centarfora gostiju koji, posle kontakta sa defanzivcem domaćih, pada u kaznenom prostoru a sudija Tanasijević ponovo pokazuje na belu tačku ali ovog puta za goste. Šut kapitena gostiju odličnom intervencijom zaustavlja iskusni golman Aleksić i tako svojoj ekipi donosi nova tri boda u borbi za gornji deo tabele.

Mladost 2 : 0 Banjani
Proleter 1 : 2 Sovljak
OFK Divci 2 : 1 Radnik
Ribnikar 0 : 0 OFK Jabučje
ZSK 2 : 0 Milenko Pavlović
Tulari 1 : 3 Kačer
Trlić 1 : 0 Brežđe
Rubribreza 2 : 0 Brezovica