Zvezda nadigrala Zagrepčane

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su sa pobedama i odličnim igrama u IHL ligi. Crveno-beli oklopnici su savladali Zagreb veoma ubedljivo rezultatom 8:2 (4:1, 3:0, 1:1) i taku upisali 14. trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Vođstvo Crvenoj zvezdi doneo je Mihal Daniel na asistenciju Ristića u 10. minutu. Dva uzastopna isključenja Zvezdinih hokejaša promenili su odnos snaga na ledu, ali je Zvezda uspela da se odbrani, sačuva vođstvo, a potom je usledila furiozna serija. Za samo tri i po minuta crveno-beli su postigli čak tri gola, a u atraktivnoj i zanimljivoj igri primili samo jedan i na taj način praktično odredili dalji tok meča. U strelce su se u razdoblju od 16. do 19. minuta upisali Kulešov, Daniel i Sabadoš, dok je prvi gol za goste postigao Jarčov.

Zvezda je u potpunosti dominirala u drugoj trećini. O tome svedoče i tri postignuta gola, a mrežu su tresli Ristić u 23. minutu, Brkušanin i 37. i Sabadoš u 40 minutu.

U poslednjoj deonici Zvezda je rutinski privela meč kraju. Zagrepčani su preko Krikšića smanjili prednost Zvezde, da bi Andrija Španjević u 54. minutu postigao konačan rezultat - 8:2.

Naredni meč Zvezda igra već u nedelju, takođe protiv Zagreba u ledenoj hali Pionir sa početkom u 16 sati i 15 minuta.

Izvor: hockeyserbia.com