Beograđanke bez krize: Pobeda nad ekipom Pančeva u derbiju 9. kola SuperB lige Srbije!

U sportskoj hali “Strelište” u Pančevu, odigrano je 9. kolo SuperB lige između domaće ekipe Pančeva i ORK Beograda. Nakon nerazumne smene trenera Dapčevića koji je sa Beograđankama bio na samom vrhu, rukometašice ORK Beograda odnele su 2 boda iz Pančeva rezultatom 26:19 (17:8).

Utakmicu su odlično otvorile gošće i već u prvih desetak minuta najavile da će ovaj derbi susret pripasti njima jer je već u 17. minutu ekipa Pančeva postigla samo 3 pogodaka. Pokušavale su devojke iz Pančeva na sve načine da sustignu ekipu ORK Beograda ali to nije bilo moguće jer se na desetominutni odmor otišlo velikom razlikom.

Na početku drugog dela domaće igračice se bude i prave seriju od 7 uzastopna pogotka gde u 42. minutu dolaze na zaostatak od 4 golova. Trener gostiju, Tomić Dragoslav traži minut predaha u 50. minutu gde se Beograđanke bude i privode utakmicu kraju gde je rezultat glasio 26:19.

Sledeće kolo ekipa Pančeva će otputovati u Rumu gde će odmeriti snage sa Slovenom a ORK Beograd putuje u Kučevo.