PLS: Inđija - OFK Bečej 1918 3:1

Prisutni gledaoci na Gradskom stadionu u Inđiji su imali priliku da odgledaju veoma zanimljivu utakmicu gde su rivali igrali na mahove. Inđija je sjajno počela ovu utakmicu jer je za samo tri minuta od 10. do 13. minuta imala visoku prednost od 2:0. Prvi gol je postigao Stoiljković glavom iz neposredne blizine gola gosta, a asistent mu je bio Lukić. Bila je to akcija u tri poteza koju je započeo Rogač. Drugi gol je delo Lukića. Njega je sjajno uposlio Bosančić koji je pružio i najbolju partiju od povratka u zeleno beli tim. Pas milimetarski i Lukić šutom po travi postiže gol za domaćina.

Inđija - OFK Bečej 1918, foto: Anđelko Belić, Sportin

U nastavku čak četiri vrlo izgledne prilike za domaćina da dotuče gosta. U prilikama su Lukić u 16. i 18. minutu te Stoiljković u 19. i Ivančević u 20.minutu. I kada se očekivao treći gol u mreži sada već vrlo dobrog Radovića, pao je treći na utakmici, ali u mreži domaćina.

Izborili su u 24.minutu gosti priliku za slobodan udarac, a precizan šut je izveo Kovačević našavši Prekovića u raskoraku, 2: 1. Prvi šut gosta u okvir gola do tog minuta.

U nastavku Inđija igra uplašenije, kao da je tek drugi primljeni gol u dosadašnjem delu takmičenja poremetio sve konce u igri domaćina. Ipak Bečejci nisu do kraja poluvremena imali ozbiljnijih prilika za poravnanje rezultata.

Nastavak utakmice je doneo sličnu igru kao u drugom delu prvog poluvremena. Ipak domaćin je možda oštećen u 46' kada je sa leđa u kaznenom prostoru oboren Stoiljković. Sudija je taj pad samo pogledom propratio. Gost je naoko bio taj koji je pritiskao, a Inđija je bila ta koja je imala šanse za novi gol ili golove u nastavku. Prvo je Lukić u 50.minutu glavom šutirao iz neposredne blizine od gola gosta, golman sjajan. U 65.minutu greši Kiković, usledila je brza akcija gosta koju šutem završava Dabižljević sa oko 20.metara od gola Prekovića, ali je lopta otišla kraj gola. U 73.minutu dve prilike za gol. Prvo je posle slobodnog udarca za domaćina, Bosančić uposlio Ivančevića koji je sam na oko 11.metara od gola. On iz prve jako, ali neprecizno šutira visoko preko gola. U nastavku Kovačević je sjajno upošljen, on pretrčava odbranu domaćina, zaobilazi golmana i sa oko 10.metara od praznog gola upućuje loptu u malu mrežu, ali sa spoljne strane gola Prekovića. Kolosalna šansa za poravnanje rezultata je upropaštena. Tu su gosti praktično stali sa prilikama za gol i u nastavku je samo Inđija bila ta koja je pravila prilike. Prvu je imala u 75.minutu. Stoiljković je tada odlično uposlio Bosančića, koji je na samoj ivici kaznenog prostora, ali njegov šut je mlak te je golman imao lagan zadatak da sačuva svoju mrežu. Tek u 89.minutu nova i to dvostruka prilika za domaćina odnosno za tek u igru ušlog Smiljanića. Lukić je odlično pronašao Smiljanića, njegov prvi šut padom u noge blokiraju Bečejci, ovaj u nastavku ponovo iz okreta šutira, ali preko prečke Radovića.

Ipak ovaj igrač u 90+3.minutu postiže treći gol za svoj tim. Odlično se snašao Smiljanić koji je od povratka u zeleno beli tim prosto golgeterski eksplodirao iako mu to nije primaran zadatak. Na kraju radost je podelio i sa svojom porodicom koja je bila tu da ga podrži.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Miloš Milanović iz Ćuprije, pomoćnici: Stefan Vojnić iz Boljevca i Aleksandar Marjanović iz Despotovca. Četvrti sudija: Milan Mitić iz Leskovca. Delegat: Miodrag Radaković iz Žitišta. Strelci: Stoiljković 10', Lukić 13' i Smiljanić 90+3' - Inđija, Kovačević 24' - OFK Bečej 1918. Žuti kartoni: Anđelković 38' - Inđija i Živkov 81' - OFK Bečej 1918.

Inđija: Preković, Ciger, Ivančević (Smiljanić 83'), Bosančić (K)(Bjeličić 77'), Lukić, Ilić, Kiković (Vraštanović 69'), Stoiljković, Anđelković, Janjić, Rogač. Trener: Srđan Blagojević.

OFK Bečej 1918: Radović, Radić, Tomčić (Dabižljević 45'), Stanojev (K), Cvetković, Dražić, Kovačević, Lazić (Cvijić 62'), Mandić, Rahić (Grujić 83'), Erak. Trener: Branko Savić.

Inđija 3 : 1 Bečej 1918
Trajal 0 : 0 TSC
Teleoptik 2 : 1 OFK Žarkovo
Sloboda 0 : 2 Metalac
Borac 1 : 1 Javor Matis
Radnički 1923 0 : 2 Zlatibor