Završena sezona u Prvoj srpskoj ligi

KK DunavUtakmicama u subotu 16.aprila takmičenje u Prvoj srpskoj ligi 2010/11 je završeno. Novi prvak i ekipa koja je izborila plasman u Prvu B ligu je Mladost Teletehnika iz Bačkog Jarka. Jarčani su već početkom drugog dela sezone obezbedili prvo mesto i uz samo dva poraza iz 26 utakmica potpuno zasluženo prelaze u viši rang. Ekipe koje napuštaju takmičenje bile su poznate već na startu prvenstva s obzirom sa su KK Duga i KK Sport Key, obe iz Novog Sada, odustale zbog neprihvatanja novih pravila igre.

Košarkaši Dunava pobedili su ekipu Veternika rezultatom 107:85 u poslednjem kolu Prve srpske lige. Ovom pobedom Dunav je takmičenje završio na trećem mestu na tabeli. Ovo je najveći uspeh kluba do sada kao i jedan pomak napred s obzirom da je prošle sezone zauzeta četvrta pozicija na tabeli. Od samog početka utakmice košarkaši Dunava nametnuli su svoj tempo igre i sve vreme održavali prednost. Ubedljivom igrom u napadu u drugoj i dobrom odbranom u četvrtoj četvrtini nisu dozvoljavali gostima da ozbiljnije zaprete. Na kraju utakmice rezultat 107:85, po četvrtinama 28:25, 31:21, 25:28, 23:11. Statistiku sa ove utakmice možete pogledati na kkdunav.rs               Večerašnja utakmica protekla je u znaku podrške prvotimcu Vladanu Peroviću u borbi protiv bolesti, a košarkaši Dunava nosili su majice sa porukom "uz tebe smo" i poželeli Vlajku brz oparavak.

Revijalna utakmica između prvaka i reprezentacije lige odigraće se u Temerinu u utorak 19.aprila a KK Dunav će imati tri predstavnika. Banovčane će predstavljati igrači Marko Vasić i Nikola Aleksić kao i trener Vuk Stanimirović.

Duga 0 : 20 Odžaci
Dunav 107 : 85 Veternik
Nova Pazova 91 : 94 Topola
Sport Key 0 : 20 Mladost Teletehnika
Radnički 65 : 73 Meridiana
Jedinstvo 95 : 87 Novi Sad MT
Stara Pazova 101 : 84 Vrbas