Železničar pobedio Požarevac i "poslao" ga u niži rang
Rukometaši niškog Železničara savladali su u gostima Požarevac (31:23) čime je ovaj tim izgubio sve šanse da zadrži superligaški status. Ovo je peti trijumf u nizu niškog tima, prvi nakon osvajanja Kupa Srbije.
Nova pobeda, peta u nizu; foto: Vanja Kese

U prvom poluvremenu bilo je izjednačeno, da nijedan od timova nije imao vođstvo veće od jednog gola razlike. Na kraju prvog dela igre bilo je 17:17.

Druga slika viđena je u drugom poluvremenu, kada je "Želja" u 37. minutu (17:17) napravio seriju od 9:1. To mu je bilo dovoljno da na kraju ubedljivo slavi.

Najiskrenije, bilo je ovo odrađivanje posla. Nije ovo utakmica koja je nas mogla posebno da motiviše, a nije ni bilo potrebe za tim. Odigrali smo taman toliko da pobedimo i sačuvamo obraz, da se niko ne povredi, da svi dobiju šansu. Vrlo brzo ćemo zaboraviti ovo gostovanje - istakao je Josif Petković, trener Železničara, za sajt kluba.

U sledećem, pretposlednjem kolu niški tim dočekuje Slogu koja je osigurala opstanak u ligi.

POŽAREVAC - ŽELEZNIČAR 23:31 (17:17)

Isključenja
: Požarevac 6, Železničar 12 minuta. Sedmerci: Požarevac 2 (1), Železničar 5 (2). Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Požarevac, hala KSC „Požarevac“

POŽAREVAC: Živković, Janketić, Krstić, Stojković, Galfi 1, Marković 1, Veljković 2, Nikolić 3, Brojčin, Đorđijević 5, Čavaljuga 2, Marić 2, Stolić 3, Adamović, Todorović 4, Popović.

ŽELEZNIČAR: Potkonjak, Lazić, Gemaljević, Zlatanović, Milovanović 2, Sretenović 6, Mađar, Krsmančić 3, Stanojević 1, Petković 2, Spasić 4, Jevtić 3, Mirić 5(2), Đukić 3, Vučković 2,