PLS: Inđija - Radnički 1923 0:2

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Stanko Ostraćanin iz Kraljeva, Novak Novaković i Miroljub Petković iz Beograda. Četvrti sudija: Nenad Minaković iz Novog sada. Delegat: Miodrag Janković iz Beograda. Strelci: Liukić 61' iOgnjen Ilić 82' - Radnički 1923. Žuti kartoni: Mlađović 48', Rogač 60' i Bjeličić 31' - Inđija, Vićentijević 20', Ognjen Ilić 34' i Marković 84' - Radnički 1923.

Inđija: Jeveričić, Nikolić, Ahčin, Počuča, Nikodijević, Vujasin (K), Mojsilović, Mlađović, Rogač (Stoiljković 70'), Kovačević (Srbijanac 77'), Bjeličić (Vraštanović 70'). Trener: Spasoje Jelačić.

Radnički 1923: Raičević, Živanović (Marković 16'), Dragačević, Petrović, Milan Ilić, Nedović, Miljuš, Vićentijević, Herve (Lukić 60'), Ognjen Ilić (Gavrilović 87'), Maksimović. Trener: Slavko Vojičić.

U najavi pred ovaj meč se predpostavljalo da će domaćin u ovoj utakmici teško ostvariti nov uspeh u vidu pobede na svom terenu.

Inđija i Radnički 1923 iz Kragujevca su odigrali jednu čvrstu, kako se kaže pravu prvenstvenu utakmicu. Ipak na terenu se činilo, a na kraju i ostvarilo da je gost bio taj bolji tim. Već u 4.minutu i prva prilika za gol gosta. Jedan od igrača domaćina kratko je glavom odbio loptu, usledio je šut Maksimovića koji se pretvorio u centaršut, a Bostan glavom šutira u ugao golmana Jeveričića. Ovaj se izvio i spasao je svoju mrežu. Osam minuta kasnije i domaćin uzvraća udarac. Sada je Nikodijević u prilici posle asistencije Nikodijevića, njegova peta i lopta odlazi kraj gola. Novu priliku domaćin propušta u 25.minutu posle oštrog centaršuta Kovačevića. Lopta prolazi kroz peterac, a čak tri igrača u zeleno beloj opremi to statično posmatra. Deset minuta kasnije i Nikolić je u šansi. Opet je Nikodijević paker, a Nikolić glavom šalje loptu kraj gola. Tri minuta kasnije i ova dva igrača su zamenila uloge. Sada je Nikolić centrirao, a Nikodijević šutira glavom u golmana. Tri minuta kasnije i možda sporna situacija u domaćem kaznenom prostoru. Gosti su posle starta igrača domaćina tražili penal, ali je sudija bio samo na par metara od događaja i odmah je pokazao da je sve čisto.

Odmah na startu drugog dela meča gosti su stisli svog rivala. Bio je to presing koji je trajao bukvalno od prvog minuta utakmice. Ovog puta još jači. Takva igra je već u 49' mogla da donese i promenu na semaforu. Sjajan je u dva navrata bio golman domaćina koji je sa čudesnim odbranama sačuvao svoju mrežu. Domaćin je u kolosalnoj šansi bio u 57. minutu. Sjajan prodor po levoj strani napada Mojsilovića, lopta stiže do Bjeličića koji je bio sam, ali je prihvatao loptu umesto da šutira sa nekih pet metara od praznog gola, u nastavku je i stvorena nova prilika, ali je sada Nikodijević bio u nedozvoljenom položaju. Domaćin je ponovo u šansi u 61'. Opet Mojsilović ubacuje loptu u peterac, a Nikodijević je kratak iako je padom pokušao da loptu skrene u mrežu gosta.

Kazna za te promašaje stiže u 67'. Dragačević centrira sa leve strane, lopta ide na glavu Lukića, ovaj šutita, golman pokušava da je zaustavi, ali se ona nekako izmigoljila i prešla je crtu za 0:1.

Najbliža poravnanju ekipa Inđije je bila u 80'. Tada je Vraštanović šutirao iz povoljne pozicije kraj gola posle asistencije Stoiljkovića.

Pečat na rezultat utakmice je stigao dva minuta kasnije. Prvi put na meču greši golman domaćina, loše boksuje lopta koja pada kao poklon na nogu Ognjena Ilića i to je 0:2.

Do kraja još samo pokušaj Vraštanovića, ali njegov šut golman Raičević šalje u korner.

Teleoptik 2 : 0 TSC
Inđija 0 : 2 Radnički 1923
Sloboda 0 : 0 Novi Pazar
Temnić 1924 0 : 2 Sinđelić
Radnički (P) 3 : 1 Jagodina
Proleter 3 : 0 ČSK Pivara
Bežanija 0 : 1 Metalac
Dinamo 1 : 0 Budućnost