ZM : Sloboda (Č) - OFK Arsenal (KG) 2:1

U Velikoj Koloniji triler završnica!Domaći su opravdali ulogu favorita i ostvarili petu ovosezonsku pobedu pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade!Veliki pritisak „plavih“ u poslednjih pola časa urodio je plodom a gosti,koji su dobar deo susreta imali gol viška,u Kragujevac odlaze bez ijednog boda.Od njega su ih delile sekunde...

Prvo poluvreme nije obilovalo prilikama.Ipak,izdvajaju se po dve situacije na obe strane,od kojih je jedna materijalizovana.Već u 4.minutu brzonogi Ivan Stojić zagrejao je dlanove Rafailovića,udarcem sa distance.Gosti uzvraćaju pet minuta kasnije.Otović izlazi pred golmana Grbića,koji ga ruši u želji da stigne do lopte i Tiodorović pokazuje na belu tačku!Siguran izvođač – Zlatko Stefanović.Arsenal neočekivano vodi.Već u 20.minutu mogli su „beli“ ponovo do gola.Stević je odlično centrirao sa desnog boka a korpulentni Petrović uhvatio volej sa 7-8 metara i pogodio stativu!Dosta sreće za Čačane.Ni pomenuta situacija nije razdrmala ekipu Željka Kovačevića,koja nikako nije uspevala da nametne svoju igru,pa su gosti rutinski održavali prednost.Istina,u finišu prvog dela(44.minut) ponovo je Stojić probao glavom nakon prekida – bez rezultata.

U nastavku znatno drugačija slika na terenu.Kragujevčani su se povukli,prepuštajući Slobodi inicijativu i čekajući strpljivo svoju šansu.Težište igre prebačeno je na polovinu gostiju ali obećavajućih napada nije bilo...Sve do 64.minuta.Tada,rezervista Marković,konačno matira Rafailovića.Dobar ubačaj Obradovića sa desne strane vešto je glavom pretvorio u gol.Rezultat 1:1,Sloboda je ponovo u igri.Koji trenutak posle izjednačenja(68.minut),umalo preokret,no Laban zamalo kasni na drugoj stativi.Nova šansa za domaće petnaest minuta pre kraja.Dimitrijević je tukao sa ivice šesnaesterca a golman Arsenala uz pomoć prečke ukrotio udarac.Isti fudbaler biva u prilici i u 84.minutu.Stojić je napravio dar-mar po levom krilu,ušao u kazneni prostor i pasom pronašao Srđana Dimitijevića desetak metara od gola.On tuče iz prve – pravo u Rafailovića!Situacija na terenu mirisala je na podelu bodova,jer je vremena bilo jako malo a formacija gostiju izrazito defanzivna.Ipak,poslednji napad lidera na tabeli doneo je dugo očekivani pogodak.Igrao se 93.minut.Aut,sa desne strane,izveo je Jovan Nikolić ubacivši loptu duboko u šesnaesterac rivala,gde se najbolje snalazi Nebojša Marković i „makazicama“,sa peterca,pogađa donji levi ugao,za konačnih 2:1!Svega par sekundi posle drugog gola Markovića Tiodorović je označio kraj susreta u kojem je „fortuna“ definitivno bila na strani Čačana.

Duel Petrovića (br.9) iz Arsenala i Spasojevića (br.5)