MOL: Mačva 2005 - Borac (L) 3:2

Domaća ekipa koja je već obezbedila opstanak u rangu, imala je lakši zadatak na ovoj utakmici ne pritisnuti moranjem, dok se od gostiju očekivalo napokon nešto više i pomeranje sa poražavajućeg mesta na tabeli. Svi uslovi su bili ispunjeni, vreme toplo i sunčano, teren dobar za igru.

Susret je lepo počeo, već u drugom minutu Arnautović šutra u okvir gola, dok je u 3.minutu zabeležen lep prodor Petrovića ali od svega samo korner za goste. Domaći uzvraćaju u 4.minutu udarcem Despotovića, gde lopta nezgodno odskače, ali Radić je bio siguran. U 6.minutu gosti lepo izvode korner, ali je siguran golman domaćih Pejović. U 11.minutu prva prava prilika za goste, gde domaći igrači sa same gol linije izbacuju loptu. U 16.minutu prete domaći brzim napadom koji se završava srećno po goste. U 19.minutu Pavlović Nemanja pogađa stativu gola domaćih.  U 27.minutu još jedna prilika za goste kada na centar šut Pavlović Nemanje, Pavlović Milan uspeva da promaši nemoguće. U 29.minutu domaći izvode slobodan udarac, a Radić brani. Veliku priliku u 33.minutu propuštaju domaći kada je Kojić bio sam ispred Radića ali nije uspeo postići pogodak. Treba pomenuti i lep prodor Đonlića u 37.minutu kada je “nanizao” nekoliko igrača gostiju. U samom finišu prvog dela, tačnije u 41.minutu stiže kazna za goste, kada usled greške odbrane gostiju Đonlić postiže lep pogodak sa oko 20 metara. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Brojna gostujuća publika koja je došla u Bogatić očekivala je bolje izdanje u drugom delu, ali to nisu videli. Već na samom početku drugog dela veoma lepa prilika za domaće kada Radić brani udarac Kojića. U 58.minutu već je 2:0 za domaće, a strelac je bio Uglješić Branislav. U 63.minutu nakon slobodnog udarca za goste, Sekulić pogađa prečku gola Pejovića. U 65.minutu igrač domaćih Ninković upućuje pravu bombu prema golu gostiju, ali Radić je bio siguran. Ipak u 71.minutu novi pogodak i 3:0 za domaće, a strelac je bio Kojić Igor. Idealnu priliku imali su gosti odmah nakon primljenog gola, tj. u 72.minutu kada je Pavlović Milan bio sam ispred golmana Pejovića, ali njegov udarac bio je upućen pravo u golmana domaćih. U 75.minutu napokon pogodak za goste. Najbolje se snašao Arnautović i smanjio rezultat na 3:1. U samom finišu susreta uspevaju gosti preko Đukić Predraga smanjiti rezultat na 3:2, ali to je bio sve što su mogli uraditi.

Još jedan poraz i pitanje kako dalje. Ekipa se približila samom dnu tabele, i mnogo je pitanja bez odgovora. Igra i zalaganje pojedinaca je daleko od očekivanog.

FK “MAČVA 2005” Bogatić - FK "BORAC" Lešnica   3:2 (1:0)