Smederevci i Čačani pod obavezom da uknjiže nove bodove, zakuvalo se pri dnu, dve Sloge za nadu, Požarevljani imaju prvu meč loptu

Dve vodeće ekipe na srpskoligaškom Zapadu u proteklom kolu bili su na velikim iskušenjima, Čačani su jurili minus od dva gola i u finišu preokrenuli rezultat protiv OFK Mihailovca. Slično se dogodilo u dalekom Tutinu, da bi do izražaja došla bolja sprema lidera i duža klupa. Krljaljevčani su dobili ubedljivo direktnog konkurenta sa Drine, drugi derbi začelja u Bogatiću nije dao pobednika. Mladi radnik 1926 hvata poslednji voz i tri boda osvojili su u duelu sa poslednjim “malinarima”. U Valjevu i Priboju utakmice su okončane indetičnim rezultatom 1:1, Polet je Real doveo u još težu situaciju…

Čačani odlaze u Krupanj I favoriti su protiv bledog domaćina, kome ne cvetaju ruže i prvi su ispod crte. Rađevac je u nastavku osvojio 10 bodova i mesto u bezbednoj sredini zamenio među ugroženim klubovima, sa malim šansama da se spasu. U prethodnih pet kola osvojili su tek dva boda, malo za opstanak. Borac 1926 je posle sat vremena bio u zaostatku dva gola, da bi u finišu za desetak minuta poraz pretvorili u pobedu golovima Stevlića, Vujičića i Kuzmanovića. U gostima su vezali četiri pobede i smeši im se peti trijumf.

Smederevo 1924 dočekuje Real u ulozi favorita. U Tutinu su odigrali turbulentnu utakmicu, u kojoj su imali igru, stvorili bar desetak kolosalnih prilika i tek u zaustavnom vremenu lopta je našla put kroz šumu nogu do gola. Nervoza, sjajni čuvar mreže domaćina Hajrović i teren uticali su da gosti ne slave ubedljivije. Za Real važi konstatacija da su borbeni, nezgodni u prekidima i mogu svakom da naprave problem i teško da će protiv lidera da prekinu seriju od tri poraza.

Da Požarevljani nisu veći deo proleća “prespavali” znatno ranije bi obezbedili opstanak. Zahvaljujući povoljnom rasporedu, deklasirali su poslednju Budućnost, vezali dve pobede i protiv Poleta biju odlučujuću bitku za ostanak iznad crte. Polet igra rasterećno i tri vezane pobede potvrda su vrednosti ekipe. U Požarevcu neće biti kompletni, Smederevci im zameraju da se čuvaju za poslednji duel u Ljubiću protiv lidera.

Utakmica u Arilju, između otpisane Budućnosti i Mačve 1929 ne može bitnije da promeni položaj akterima na tabeli. Mogu da odigraju rasterećeno i mladim gostima se pruža prilika da se dokažu i pokažu da prolećni rezultati nisu slučajnost.

Pored auto puta odigraće se zanimljiva i neizvesna utakmica dva kvalitetna rivala, koji su u nastavku sezone uspešniji, naročito to važi za OFK Mihailovac, otkrovenje ovog proleća (19 bodova). Od dva poraza, ovaj drugi u Čačku su mogli lako da izbegnu i prirede prvorazredno iznenađenje. Golovima Kuzmanovića imali su prednost od dva gola do 80. minuta, da bi “zebre” pritisak i šanse pretvorili u golove. FAP nije uspeo da savlada solidne Milanovčane i odlaze u Mihailovac da se nadigravaju protiv čvrstog i upornog domaćina koji zna da odigra na rezultat. Trener Žunić može da računa na povratnike Oditu, Jovanovića, Babina I Draškovića.

Takovo u poslednja tri kola nisu tako uspešni kao ranije (dva boda), ali su ostali na sedmom mestu. Jak su kolektiv, umeju da probiju po bokovima i mogu biti nezgodni za svakog protivnika. Valjevci su protiv Požežana odigrali nerešeno, poveli, ali su u nastavku popustili i bez adekvatnih zamena nije se moglo više. Potreban im je bar bod kako bi prebrinuli brige oko opstanka.

U odmeravanju snaga dve Sloge u Požegi, gostu iz Kraljeva samo pobeda donosi, koliko-toliko, nadu, mada u velikoj meri zavise od direktnih konkurenata. Domaćin uvek igra otvoreno, nešto su slabiji nego jesenas, odlikuje ih čvrastina, postojanost i znaju da će za rivala imati tim koji će odigrati pod velikim pritiskom i tu vide šansu da im dodatno zagorčaju život.

Slogi sa Drine lađa polako tone i čeiri poraza u pet kola idu u prilog navedenoj konstataciji. Poslednji ubedljivi neuspeh u Kraljevu nije uticao na solidno prolećno izdanje i mršava jesen može im doći glave. Tutin, naredni protivnik, je odigrao retko uzbudljiv meč sa liderom iz Smedereva. Poveli su i kako je igra odmicala gosti su preuzimali inicijativu, pritiskali, stvarali šanse i tek u zaustavnom vremenu došli do krucijalne pobede. Kod domaćina se osetilo izvesno zasićenje i oputanje kako se bliži kraj sezone. Sa malim rosterom uspeli su da ostvare cilj, tako da tri poraza idu u skladu sa tim opredeljenjem. Odlaze u Bajinu Baštu rasterećeni i trener Dženan Curić daće priliku igračima sa manjom minutažom.

Polet (Lj) 1 : 3 Smederevo 1924
Real 2 : 2 Sloga (BB)
Tutin 2 : 1 Sloga (P)
Sloga (K) 3 : 2 Takovo
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 OFK Mihajlovac
FAP 1 : 1 Rađevac
Borac 1926 3 : 0 Budućnost (A)
Mačva 1929 3 : 0 Mladi radnik 1926