Spektakl u Kruševcu Temnić pobednik kupa

Posle nekoliko neuspeha u prvenstvu Srpske lige Istok u tabor Varvarinaca vratio se ponovo spokoj posle osvajanja trofeja u finalu kupa FS Rasinskog okruga u pravom spektaklu na novom kruševačkom stadionu Radomir Mićić Miče. Pobeđena je vrlo dobra ekipa kruševačkog Trajala. Predsednik Temnića Darko Branković kaže: " Naravno da sam presretan i u prvenstvu i kupu Srbije imamo najviše ambicije. Ja i moji igrači uvek volimo da pobeđujemo, zato sada idemo što dalje u kup takmičenju , naravno nismo izgubili sve šanse ni u prvenstvu idemo do kraja već u nedelju očekujem pobedu protiv Trstenika PPT i ponovnu uspesnu seriju.

SPEKTAKL NA FINALU KUPA

Slučajni prolaznik koji je prolazio juče pored novog Kruševačkog stadiona "Radomir Mićić Miče" verovatno je pomislio da se na ovom stadionu igra finale kupa Srbije a ne finale kupa FS.Rasinskog okruga između Temnića iz Varvarina i Kruševačkog Trajala. Po kišovitom vremenu na tribinama preko 1500 gledalaca. Oko terena i van njega nekoliko TV ekipa koje je radilo utakmicu među njima i jedna TV kuća koja je radila prenos utakmice za ove prilike sa nezamislivih pet kamera. Pre utakmice intoniranje državne himne"Bože pravde" a potom uručenje priznanja Darku Rasincu sudiji koji je sedam godina bio sudija Super lige.Na terenu šestorica sudija glavni Bogdan Sretenović.prvi pomoćni Nikola Miljković,drugi pomoćni Čedomir Andrejić,četvrti sudija najmlađi Đorđe Anđelković i dva dodatna Dejan Miletić i Dušan Stojanović kao u Super ligi,zaista sve čestitke FS Rasinskog okruga na organizaciji utakmice.

Ljubim te gen.sekretar Radiša Dolić čestita igraču utakmice Nikoli DŽoniju Miloševiću

TEMNIĆ-TRAJAL 2:0(0:0)

Strelci: 1:0 Nikola Milošević u 68 ,2:0 Miloš Petković u 77. minutu za Temnić.Stadion Radomir Mićić Miče" u Kruševcu. Gledalaca 1500. Sudija Bogdan Sretenović (Kruševac) 7,5. Opomenuti igrači: Temnić (Milan Gašić,Dušan Ćosić i Goran Žerjav), Trajal (Boris Jakovljević). Igrač utakmice: Nikola Milošević (Temnić).

TEMNIĆ: Stojanović 7,Vukajlović 7,5,Petrović 7,Radovanović 7,Žerjav 7,5,Gašić 7( Ćosić 7 ),Lazarevski 7,Rajković 7,5,Pavlović 7,Milošević 7,5( Miletić-),Sibinović 7,5(Petković 7,5).

TRAJAL: Bratislav Jovanović 6,5,Petrović 7,Vujović 6,5VojkanLisinac 7,Vladimir Lisinac 6,5,Boris Jakovljević 7,Rakić 7,Milanović 7,Miladinović 7, Jovanović 7,5,Vesić 7.
Iako je Temnić u samom vrhu Srpske lige Istok a Trajal okružni ligaš , gumari su dosta namučili ekipu iz Varvarina. Tim trenera Stevana Stošića bivšeg asa Napretka, OFK Beograda,španske Malage dosta dobro je trčao i parirao Varvarincima koji su ipak u prvih deset minuta propustili najpre preko Rajkovića u 7. pa Žerjava u 9.i minut kasnije Pavlovića da povedu. Ipak u poluvremenu trener Temnića legendarni kapiten Teteksa iz prvoligaških dana i bivši trener Kulskog Hajduka Raca Jovanović dobro je očitao lekciju svojim pulenima iako je u 50. minutu Boba Jovanović topovski šutirao a golman Temnića Stojanović morao da se vine i ispod prečke izvadi tu loptu. Stvari na svoje mesto počeo je da dovodi u 68. minutu Nikola Doni Milošević zapostavljeni as Napretka koji je svoju trenutnu sudbinu vezao za Varvarinca a samo pre nekoliko godina izveo je svoj tim na legendarnu Marakanu kao najmlađi kapiten Napretka u istoriji. Golman Trajala istrčao je malo više sa svoje gol linije a DŽoni je iako okrenut leđima lobovao Bratislava Jovanovića za 1:0. Na 2:0 povisio je mladi Miloš Petković posle sjajnog prodora Dušana Vukajlovića po desnoj strani koji je protutnjao kao vihor i na drugoj stativi pronašao Petkovića. Dovoljno za kraj i opet čestitke organizatoru FS Rasinskog okrug i njegovom prvom operativcu gen.sekretaru Dejanu Anđelkoviću. Pehar pobedniku uručio je Žarko Anđelković potpredsednik FS Rasinskog okruga a prigodne poklone šestorici sudija sada već bivši sudija Darko Rasinac.

Darko Branković predsednik Temnića sa novim peharom. Od kako je on predsednik vitrina sa peharima Temnića je puna

Sloga 1 : 2 Trajal
13. April 3 : 0 Šanac
Gornji Stepoš 1 : 2 Naupare
Jastrebac 4 : 1 Ribnik
Parunovac 3 : 0 Mladi radnik
Blagotin 3 : 0 Gradina
Mladost 6 : 4 Čitluk
Mačkovac 3 : 0 Vinogradar