Pobeda Dunava za kraj najuspešnije godine

U poslednjoj utakmici u 2015. godini i poslednjoj u prvom delu prvenstva Druge lige Srbije, košarkaši Dunava savladali su Proleter Naftagas iz Zrenjanina rezultatom 91:74 (15:19, 23:19, 31:19, 22:17).

Dunav je u ovu utakmicu ušao posle dva vezana poraza a gosti iz Zrenjanina posle pobede nad liderom na tabeli. Dunav je i večeras nastupio u oslabljenom sastavu zbog povreda ali su Alasi uz pomoć svojih navijača uspeli da osvoje nove bodove. Prva deonica je pripala Proleteru ali do poluvremena ni jedna ekipa nije uspela da napravi veću prednost. Igralo se koš za koš pa se i na odmor otišlo nerešenim rezultatom (38:38). Početak drugog poluvremena u potpunosti pripada Banovčanima, koji u prvih pet minuta treće četvrtine, serijom 17-2 stiči veliku i nedostižnu prednost. Pokušavali su igrači Proletera, šutem spolja preko izuzetno raspoloženog Lalića, da stignu prednost domaćih ali im to nije polazilo za rukom, pre svega zbog dobre igre Dunava u odbrani i lakih poena iz kontranapada.

Na kraju ubedljiva i zaslužena pobeda Dunava koji drži čvrsto četvrtu poziciju na tabeli sa skorom 9-4 i samo jednom pobedom zaostatka u odnosu na drugoplasiranu ekipu. Proleter deli sedmo mesto sa skorom 6-7.
Najkorisniji u pobedničkoj ekipi bili su Zorčić (17p, 7bl), Vuković (19p, 5sk) i Majstorović (17p, 6as), dok su se kod Proletera istakli Lalić (35p, 4sk) i Subotić (14p, 10sk).

Pirot 68 : 79 Plana
Proleter 76 : 82 Dunav
Mladost 66 : 57 Niš
Srem 99 : 87 Zlatibor
Beko 80 : 87 Zdravlje Leskovac
Napredak 76 : 87 Dynamic BG
Sloboda 105 : 99 Vojvodina