Golman Kostić – čudo od golmana!!!

Tragovi ,,zaječarskog debakla,, vide se na sastavu  utakmice. Davor Petrov neće moći da igra zbog crvenog kartona, Stefan Spasić, Kuštrimović, Krstić imaju parne kartone. Uz sve to, tremner Marjan Živković trazmišlja i o meču sezone , iduće nedelje u Pirotu sa ekipom Tabane, tako da je odlučio da neke igrače odmori i ostavi na klupi!

Timočanin je tu gde je na tabeli. Nije u predsezoni povukao prave poteze što se , kao i uvek, ,,sručilo,, na treneru. Vojkan Aleksić je otišao iz Kluba, iako je bio jedna od retkih vrednosti. Ali te muke neka rešavaju Knjaževčani. I Gosti su ,,čistili,,kartone !

Kako dobro pamtimo neke ranije mečeve u Knjaževcu, to očekujemo danas dobru igru domaćeg tima i potpuni revanš .

Krećemo ,,iz minuta u minut,,!

4.minut prva dobra akcija domacih. Darko Vasić odlican pas iz dubine do Ilije Tanaskovica koji je usao u sesnaesterac i sutira ali je neko iz odbrane izbacio loptu u korner.6. minut igra se na jedan gol. Udarci  Fuada Salihovića i  Miloša Spasića odbijaju se o odbranu gostiju. Knjazevcani ,takodje bez nekih prvotimaca odlucili su da !,logoruju,, predsvojim golom.8.minut  Kakva prililika! Centrira Ristov,Salihović na tri metra kasni da ubaci lootu u mrezu. Zavrsava u korneru.12. minut igra na jedan gol. A gola još nema!!!

16.minut Milos Spasić sa 5. metara levom nogom preko gola.17.minut Tasić sa 16. metara štoper odbija loptu.18.minut  Korner sa desne strane,Darko Vasić sutira glavom kraj gola.19.minut Tasic dobar dribling,povratna do Salihovića sutira,ponovo neko blokira loptu.20.min ut Dobar udarac Ristova golman odlicno intervenise ,izbacuje u peti korner. Posle kornera Ristovglavom u golmana Ivana Kostica koji postaje pravi junak meca.23.Ristov sa 18. metara sutira kraj gola. Ceka se prvi pogodak!

26.minut ponovo Tasic sutira preko gola. Domaci su izveli sedam kornera. Korektno sudjenje u mirnoj utakmici.Deljanin je zbog grubog starta dobio zuti karton.28. minut mladi golman domacih Ivan Bulajic je prvi put nogom dotakao loptu koju mu je vratio Stefan Marković.33.minut  Tasic sa 12. metara,ponovo  Kostić odlično intervenise.

Vec postaje dosadno nabrajati povoljne prililike koje ,,beli,,nisu iskoristili. Golman Kostic je odbranio sigurne golove,izvedeno je osam kornera,ali nema realizacije. Ovaj kombinovani tim Radnickog ,kao da je, poigravajuci se s rivalom,  smatrao da ce gol pasti s neba. Ostalo je dokraja prvog dela 0:0!!!!

U nastavku ,,blagi uzas,,!! Sta su sve promasili domaci.46. minut  Golman Kostić sa gol linije izbacuje u polje.47.minut  B.Mančić centrira Spasić sa tri metra u golmana,odbija se do Ristova ,a on sutira preko precke.Gol je začaran!!!!!48.minut Salihovic u prostor Ristovu,izlazi sam i sutira u Kostica!!!49.minut Ristov centrira umalo autogol. Deseti korner. Nema golova.

65.minut Marko Mančić ulazi umesto veoma dobrog Darka Vasića  najmladjeg igrača na terenu , koji dobija aplauze gledalaca!!!

66 . minut Šta to treba da urade ,,beli,,da  bi savladali gol Kostica!!!??? Spasić pred njim na 5. metara Kostic u korner.68. minut Salihović na 6 metara sam,okliznuo se u padu šutirao u Kostica.70.minut M.Mancic glavom sa 5. metara u Kostica.72.minut  posle 14.kornera M.Mancic glavom preko gola.

75.minut ponovo M.Spasic sam na 8. metara spetljao se i lopta u rukama Kostica. Sve cestitke Knjazevcanima  na borbenosti.,,Poginuli su,,!!! Znanje skromno, ali želja ogromna!!!77.minut Tasić i Mančić pred golom oklevaju. Gosti sve vise leže,kradu vreme.lopta u petercu prelece Mančića i Spasića.78. Mančić glavom preko prečke. Sve manje vremena. Ovo skoro nije vidjeno. 11  igraca u sesnastercu. Ne izlaze!!!82. Minut  KONACNO!! Tasić sutira, Koastić odbija kratko, lopta u petercu do Mančića,Kostica na zemlji konačno je kapitulirao   i GOL.82.minut GOOL M.Mancic 1:0

Do kraja se igralo radi igre. Kraj su jedva dočekali i jedni i drugi.

Da, bodovi su ipak najvazniji.

I posle svega  , ako ima šta uopšte da  se doda!!! Igra dva različita protivnika. Jedan došao da ne primi ,,više od pet,, oslabljen, drugi favorit, ,,čistio kartone,,!  Dugo smo u ovom poslu i na utakmicama. Ne pamtimo, zaisdta ne pamtimo da je jedan tim propustio toliko prilika, kao što se ne sećamo da je jedan golman , neko se našali pitavši ,,da li mu je danas bio rodjendan,, odbranio toliko prilika. Jeste , da su ga često ,,ubijali,, loptama igrači Radničkog, ali je momak bio – fenomenalan. Da nije bilo njega, verujte Timočanin bi za svakog igrača primio po jedan! Pa i za ona tri na klupi! Trenera nisam računao!!

Šalu na stranu! Ali, sa jedne strane Radnički to nije smeo da dozvoli, a sa druge strane, domaći nisu igrali slabo, naprotiv, ali… Postoje takve utakmice!!!

I kako mnogi rekoše, vađna su tri boda!!!!

Čeka se nedelja, dolazi Tabane. Derbi jeseni! Možda su misli bile već u tom meču!!?

Radnički  Bulajić - , Tanasković 7 .B.mančić 7, Nikolić 7, Marković7 Vasić 7,(M.mančić) N.Petrov 7, Ristov 7, M.Spasić 7, Salihović 7 , Tasić 7