Temnić i Juhor bez golova u dobroj igri po paklenoj vrućini

Stari lokalni derbi odigrali su u Varvarinu po paklenoj vrućini Temnić i Juhor i šteta što nije bilo golova jer su se igrači svojski trudili i po pravom paklu odigrali dobru utakmicu.Nije bilo nikakvih incidenata kao ranijih godina kada igraju ova dva lokalna rivala za šta su pre svega zaslužni predsednici dva kluba Darko Branković (Temnić) i Boban Đurđević (Juhor) koji su utakmicu posmatrali u društvu varvarinskog gradonačelnika prof.Zorana Milenkovića.

Najzaslužniji zasmirivanje strasti predsednici klubova Darko Branković i Boban Đurđević

Gosti su prvi pripretili već u prvom minutu Miloš Mihajlovićje lepo prodro po desnoj strani idealno uposlio Marka Kolarevića alije ovaj koju sekundu zakasnio. Veću 10. minutu šutem iz daljine uzvratio je Igor Pavlović ali je danas odlični golman Ostojićbio siguran u 17. minutu ponovo je Ostojić pokazao svoju- klasu .Odličan centaršut sa desne strane Miletića, Ackovićje spustio na noge Sibinoviću ali je Ostojić bravurozno intervenisao. Dosta se trčalo a čini se da je Temnić imao više šansi, tako u 30. minutu Miletić ponovo centrira sa desne strane na drugoj stativi je Acković na 3-4 metra od gola ali promasuje.

Drugo poluvreme odigrano je u istom tempu .Stefan Sibinović prvi strelac Varvarinaca koji je poslednji put bio strelac u drugom kolu protiv Paraćinskog Jedinstva potom bio dugo povredjen imao je potpuno opravdano veliku želju da postigne gol. Dva puta je topovski šutirao tik pored stativa a golman gostiju Ostojić skinuo mu je još jedan zicer,ali ne moraju golovi uvek da se postignu jer kod Stefana Sibinovića napredak je ogroman i samo je pitanje dana kada če opet tresti mreže.

Čudne taktičke varijante trenera Milosavljevića

Dok se i pre utakmice znalo da na golu neće biti Slobodana Markovića jer je uprava probala dva golmana Kostića i Bratislava Jovanovića,mnoge je iznenadila pojava stamenog štopera Gorana Žerjava na poziciji desnog spoljnjeg, ako je hteo da proba Milosavljević je resenje na toj poziciji trebao da traži u nekom drugom jer štoperski tandem Žerjav (danas nosio i kapitensku traku) i Andrija Radovanović je nesto sigurno za predstojeću sezonu. Špic napada nije takodje funkcionisao prvi asistent tima Nikola Miletić igrao je predaleko od gola ,više je farbao kopačke špartajućipo desnoj aut linijinego što je trebao po malo da ulazi u sredinu odakle su njegove asistencije najopasnije. Drugi problem je svakako zasto Milosavljević ne počinje utakmice sa dva bonusa a ima ih dosta jer u prvenstvu moraju da počnu dva bonusa a kada probati sa njima ako ne u pripremnim utakmicama. U svakom slučaju šef struke će uraditi analizu i ima vremena za ispravke.

Što se tiče Juhora trener Mitić Ivan napravio je dobar kostur tima i sasvim sigurno ova ekipa biće u gornjem delu tabele Zone Zapad.
 Inače fudbaleri Temnića sledeću utakmicu igraju u subotu 25.  protiv prvoligaša Dinama iz Vranja, dok Obrežani u sredu 21. doćekuju paraćinski Tekstilac.

Temnić-Juhor 0:0

Stadion "Temnića u Varvarinu, gledalaca 300. Sudija Bojan Popović (Ćićevac) ,prvi pomoćni:Jelena Spasić (Orašje), drugi pomoćni: Saša Kočanac (Ćićevac).

TEMNIĆ:Kostić, Žerjav, Petković, Radovanović, Pešić, Krstić, Sibinović, Milan Marković, Pavlović, Miletić i Acković. Igrali su još:Bratislav Jovanović, Simonović, Rajković, Jevtić, Jovan Jovanović, Aksentijević, Lazar Ristić, Ćosić i Viktor Trošić.

JUHOR: Ostojić, Radovanović, Radonjić, Tomić, Dragoljub Kolarević, Stojković, Velisavljević, Mladenović, Miloš Mihajlović, Pejković, Marko Kolarević. Igrali su još:Milošević i Stefan Ristić.