PFL Sremska Mitrovica: Radnički - Hajduk (D) 1:1

Utakmicu je obeležila terenska inicijativa gostiju iz koje je proisteklo nekoliko neiskorišćenih prilika za gol, ali i veoma velika borbenost talentovanih mladića u dresu Radničkog, tako da je ostvaren remi na kraju utakmice sa po jednim postignutim pogotkom na obe strane možda i najrealniji ishod. Junak utakmice bio je golman domaćih Lekić, koji je svojim dobrim intervencijama davao krila svojim saigračima da izdrže do kraja duela protiv favorizovanog gosta. Posebna je bila efektna ona sredinom prvog dela kada je udarac Draškovića tik uz stativu uspeo da izbaci u korner.

Drugi deo bio je posebno interesantan. Nekoliko neiskorišćenih prilika gostiju, u prvom redu Gombara i Savića, ulivali su nadu gostima da mogu doći do planiranih bodova, ali se kako je vreme prolazilo u njihove redove uvlačila zebnja da u tome neće uspeti. Posao im je pokušao da olakša neiskusni igrač domaćih Erkanović zaradivši nepotrebno isključenje nakon koškanja sa Pavlovićem. Ipak to se nije desilo već naprotiv postignut je pogodak na drugoj strani. Centaršut Nikolić Dimitrija iz slobodnog udarca kapiten Irižana Kerleta šalje glavom u mrežu za vođstvo domaćih. U preostalih 6 minuta Divošani kreću na sve ili ništa. Savić iz slobodnog udarca pogađa prečku, a zatim i Lazić udarcem glavom pogađa sa 5 metara pravo u dobro postavljenog golmana domaćih. Ipak izjednačenje stiže u nadoknadi vremena kada visoki Stankić nakon udarca iz ugla trese mrežu za konačnih Radnički – Hajduk 1:1. Nakon toga sledi nesportski prigovor kapitena domaćih Kerlete glavnom sudiji pa je i on isključen. Ubrzo je usledio kraj meča, koji je već prežaljenom domaćinu doneo prvi prolećni bod, a gostima bod koji će nadamo se doprineti da izbegnu sudbinu svog današnjeg rivala – tj. selidbu u niži rang takmičenja.

Gledalaca 150, sudija Danijela Roman (Šid) 7. Strelci: Kerleta u 84 (Radnički), a Stankić u 90 minutu (Hajduk). Crveni kartoni: Erkanović u 58 i Kerleta u 90 minutu (Radnički).

Hajduk: Đurić 6, Avramović 6 (Maričić), Tomović 6, Babić 7, Jovanović 6, Stankić 7, Pavlović 6, Zeljković 6 (Savić), Lazić 6, Drašković 7, Gombar 6 (Cvijetić).

Izveštač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija

Radnički 1 : 1 Hajduk (D)
Partizan 0 : 3 Budućnost
Donji Petrovci 0 : 2 Sloven
OFK Zeka Buljubaša 0 : 0 PSK Putinci
Hajduk 1925 Podunavac 5 : 3 Hrtkovci
1. Maj 4 : 0 Hajduk 1932