Sremska liga: Hajduk 1932 - Prvi maj 0:6

Šta reći posle još jednog poraza šimanovačkog sremskoligaša? Najlakše je kritikovati igrače Hajduka 1932: da li zbog očigledne nepripremljenosti, ili, na momente „previše opuštene igre“. Međutim, uzimajući u obzir sve okolnosti „u klubu i oko njega“ čini se da je „uspeh“ što se Hajduk 1932 uopšte i takmiči. Jedino vredno pomena je vrlo lep šut Živanovića u 84. minutu, ali nedovoljno precizno da bi se ublažio više nego ubedljiv poraz. S druge strane, na terenu je bila samo jedna ekipa: Beronja na trenutke izvanredno proigravao saigrače: uz to, postigao je vrlo lep gol iz slobodnog udarca u 52. minutu. Posebno je bio raspoložen za igru trostruki strelsac Spasojević.

Na žalost, više se ne pita: kako je prošao Hajduk 1932, već, s kojom razlikom je izgubio!

Šimanovci - Igralište Hajduka 1932. Gledalaca:50. Sudija: Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: 0:1 Jovanović u 14, 0:2 Spasojević u 31, 0:3 Beronja u 52, 0:4 Spasojević u 57, 0:5 Spasojević u 64, 0:6 Škondrić u 66. minutu. Žuti kartoni: Živanović i Aračić (Hajduk 1932).

HAJDUK 1932: Pavlović, Živanović, Despotović, Grujić, Kelebuda, Knežević, Živković, Aračić (od 73. Čudić), Savić (od 65. Komazec), Jovanović, Marić.

PRVI MAJ: Vidanović, Putica, Roknić, Jovanović, Knežević, Radišić, Kordolup (od 54. Mihajlović), Čupeljić (od 65- Škondrić), Spasojević, Beronja, Vukmanović (od 46. Jež).

Igrač utakmice: Ljubomir Spasojević.