Kablovi startovali pobedom nad Svrljigom 3:1

Zaječarski zonaš tim Kablova pobedom pred domaćim navijačima nad ekipom Svrljiga 3:1 (1:1) startovao je, u novoformiranoj Zoni „Istok“.

Detalj sa utakmice Kablovi - Svrljig / foto: Live SPORT

Iako su Kablovi od samog početka napadali gol gostiju, u vođstvo su došli gosti iz Svrljiga, u 13. minutu preko Stefanovića. Puleni Slaviše Krstića su nakon pola sata igre na igralištu u „Ključu“ rezultat poravnali preko Pavlovića 1:1.

Zaječarski „crveni“ napadali su gol gostiju, ali rezultat je ostao egal 1:1.

U nastavku igre terensku inicijativu na terenu domaćin koristi deset minuta pred kraj utakmice kada Bućin dovodi Kablove u vođstvo 2:1. Pet minuta kasnije Konić postavlja konačnih 3:1 i donosi Zaječarcima prvu prvenstvenu pobedu u novoformiranoj Zoni „Istok“.

Glavi arbitar na utakmici Marko Radičević iz Bora korektno je vodio susret. Pokazao je pet javnih opomena, dve domaćim i tri gostujućim fudbalerima.

-Zadovoljan sam igrom svojih igrača na terenu i izvojevanom pobedom, koja će nam biti podstreh da igramo još bolje u nastavku šampionata. Hteo bih još jednom da čestitam celom timu na zalaganju, a prvenstveno našoj vernoj publici i navijačima koji su nam bili dvanaesti igrač i motiv više da savladamo odličan tim iz Svrljiga. Ekipu smo u letnjem prelaznom roku adekvatno pojačali, a epilog je, da u šest pripremnih utakmica imamo samo jdan poraz od ekipe Timoka iz Zaječara. Polako, ali sigurno ulazimo u pobednički ritam – izjavio je Slaviša Krstić prvi strateg Kablova i dodao da njegov tim tek čeka neizvesni duel naredne nedelje sa ekipom Brestovca.

Zaječarci u narednom kolu gostuju ekipi Brestovca, u istoimenom selu nadomak Bora.