Podela bodova u Trnavi

U 24. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge odigrali su nerešeno sa ekipom Trnave 2:2. U jednoj više borbenoj, nego zanimljivoj utakmici, utisak je da je podela bodova najrealniji ishod meča. Prvo poluvreme pripalo je domaćim fudbalerima, koji su od početka zaigrali prilično angažovano i bili u prilici u 9.minutu, kada je Matić šutirao 20-ak metara iskosa sa desne strane, a golman gostiju N.Jelesijević uspešno intervenisao. Domaći su u vođstvo došli u 15.minutu. M.Jovanović je prošao po levoj strani i uposlio Matića, a ovaj rutinski sa 7-8 metara savladao Jelesijevića. Gosti su pokušavali uglavnom udarcima sa distance preko Antonijevića u 18. i 32. minutu, Blagojevića u 23. i Gajića u 39. minutu (njihovi šutevi završili ili preko ili pored gola). Domaći su do gola mogli u 44. minutu, ali je udarac Ž.Obradovića sa 20-ak metara odbranio danas vrlo dobri Jelesijević.

Drugo poluvreme donelo je blagu terensku inicijativu gostiju. Ipak, prvu priliku imali su domaći.Živanić je tukao sa 17-18 metara u 55. minutu, ali nedovoljno precizno da bi ugrozio gol gostiju. Gosti su do izjednačenja došli u 58.minutu, Gajić je oboren u šesnaestercu domaćih, sudija Đorđević bez dvoumljenja dosudio najstrožu kaznu, a Gajić bio nepogrešiv. Za ofanzivnu igru gosti su nagrađeni golom u 80. minutu. Blagojević je sa više od 25  metara iskosa sa leve strane  lobovao  golmana domaćih Maksimovića. Od tog trenutka domaći su napadali, a gosti su se opredelili za defanzivu,ali se ipak nisu odbranili. Matić je u 88.minutu prošao po levoj strani i poslao loptu u šesnaesterac, a Milić sa 5 metara loptu zakucao u gol.

Trnava (Donja Trnava) - Sloga (Zagorica) 2:2

Igralište u Gornjoj Trnavi. Gledalaca oko 60. Delagat: Rajko Radisavljević (Rajkovac). Sudija: Nenad Đorđević (Aranđelovac), pomoćnici: Slobodan Petrović (Stojnik) i Danijel Nešić (Šume). Strelci: Matić u 15. i Milić u 88. minutu za Trnavu, Gajić iz penala u 58. i Blagojević u 80. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Gajić, Ivanović (Sloga).

Trnava: Maksimović, Radosavljević (od 64. Vukićević), N.Jovanović, Grujović, Mijajlović, Mirković, Živojinović (od 46. Živanić), Ristić, Matić, M.Jovanović, Ž.Obradović (od 78. Milić).

Sloga: N.Jelesijević, M.Obradović, Gajić, Vesić, Stevanović, Dimitrijević, Blagojević, Jovanović, M.Jelesijević, Antonijević, Ivanović.

Radoje Domanović 3 : 1 Plaskovac
Žabare 1 : 0 Misača
Mladi rudar 3 : 1 Jasenica
BSK 5 : 1 Proleter
Trnava 2 : 2 Sloga
Mladost 1 : 3 Kopljari