Minimalac vredan tri boda

U 20. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Proletera minimalnim rezultatom 1:0. U duelu dve prilično izjednačene ekipe, u jednoj borbenoj, čvrstoj, ali korektnoj utakmici, odlučio je pogodak Ivanovića u 10. minutu. Prvu priliku na meču imali su gosti. Jeremić je  u 8. minutu šutirao sa 12-13 metara, a golman domaćih Jelesijević se istakao intervencijom. Odlučujući momenat odigrao se u 10. minutu. Golman gostiju Petrović je, u nameri da ispuca loptu, pogodio svog saigrača Bogdanovića, a Ivanović odbijenu loptu rutinski poslao u mrežu. Gostujući fudbaleri su do izjednačenja mogli u 32. minutu, kada je Vujović sa 10-ak metara šutirao, a golman domaćih odbranio. Fudbaleri Proletera bili su u prilici i u 42. minutu. Jeremić je tukao sa 7-8 metara, a Jelesijević refleksnom reakcijom sačuvao svoj gol.

U nastavku viđena je angažovanija igra i jednih i drugih. Gosti su pritiskali, a domaći iz kontranapada u dolazili do prilika za gol. Najbliži golu domaći su bili preko M. Jelesijevića koji je u tri navrata (53. 60 . 84. minut) izlazio na desetak metara udaljenosti od golmana Petrovića, ali je sva tri puta bio neprecizan.

Sloga (Zagorica) - Proleter (Jelovik) 1:0

Igralište u Zagorici: Gledalaca oko 60. Delegat: Milan Nikolić  (Natalinci). Sudija: Zoran Ristić (Donja Trnava), pomoćnici: Nemanja Popović (Natalinci), Đorđe Nikolić (Svetlić). Strelac: Milan Ivanović u 10 minutu za Slogu. Žuti kartoni: Blagojević, M. Jelesijević (Sloga) Stepanović (Proleter).

Sloga: N. Jelesijević, Obradović, Dimitrijević, Vesić, Stevanović, Ilić, Blagojević (od 69. Jovanović), Petrović, Ivanović (od 80. Milić), Antonijević, M. Jelesijević.

Proleter: Petrović, Bogdanović, Nedić, Stevanović, Ne. Mirković (od 12. Vujović), Krivokapić, Tomković, Ni. iIrković, Pavlović, Jeremić, Stepanović.

Radoje Domanović 3 : 1 Žabare
Mladi rudar 2 : 1 B 2000
BSK 3 : 1 Plaskovac
Mladost 2 : 1 Misača
Kopljari 1 : 1 Jasenica
Sloga 1 : 0 Proleter