Kopljari prejaki za Slogu

U 22. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Kopljarima od istoimene ekipe rezultatom 3:0. U jednoj čvrstoj utakmici domaći su pokazali mnogo više borbenosti i želje, i uz solidnu partiju koju su pružili, potpuno zasluženo osvojili važna tri boda u borbi za opstanak.

Os starta meča domaći su krenuli vrlo ofanzivno ka golu gostiju i već u 3.minutu imali priliku preko N.Gajića, koji je (posle prodora Radovića) sa 7-8 metara šutirao pored gola. Fudbaleri Kopljara su do prednosti došli u 17.minutu. Gajić je prošao po desnoj strani i poslao upotrebljivu loptu ka Matijeviću,a ovaj rutinski sa 5 metara savladao golmana gostiju Jelesijevića. Priliku da dupliraju vođstvo domači su imali u 36.minutu.Sstevanović je u svom šesnaestercu oborio G.Đurkovića, sudija Đorđević pokazao na belu tačku, a Radovanović šutirao preko gola. Udarac Stevanovića  u 33.minutu pored gola 25 metara iskosa sa desne strane je jedino što su gosti uspeli da urade za prvo poluvreme. Domaći su duplirali vođstvo u 42.minutu. Gajić je šutirao 10-ak metara iskosa sa leve strane, golman gostiju samo na kratko intervenisao, a odbijenu loptu Matijević sproveo u mrežu.

Drugo poluvreme donelo je za nijansu angažovaniju igru gostiju, koji  i pored inicijative koju su  na momente imali nisu uspevali da upute udarac u okvir gola. U 67.minutu domaći su utrostručili svoju prednost. Nesigurnu intervenciju Jelesijevića iskoristio je Sl.Maksimović i sa 10-ak metara posalo loptu iza leđa pomenutog čuvara mreže. U 79.minutu gosti konačno pogađaju okvir gola. Petović je izveo slobodan udarac sa 25 metara i pogodio prečku. Samo dva minuta kasnije i M.Jelesijević je pogodio okvir gola. Šurirao je 20-ak metara iskosa sa desne strane, a golman Đorđević intervenisao i uz pomoć staive sačuvao svoj gol.

Kopljari (Kopljari) - Sloga (Zagorica) 3:0

Igralište u Kopljarima. Gledalaca oko 50. Delegat:Života Anić (Orašac). Sudija: Nenad Đorđević, pomoćnici; Vladimir Stojković i Stefan Mijatović (svi iz Aranćelovca). Strelci: Zdravko Matijević u 17. i 42. minutu i Slobodan Maksimović u 67. minutu za Kopljare. Žuti kartoni: Radovanović, B.Đurković (Kopljari) Milić (Sloga).

Kopljari: Đorđević, B.Đurković, Sl.Maksimović, Nedić, D.Đurković, Danilović, G.Đurković, .Milivojević (od 15. Sa.Maksimović), Matijević, Radovanović, N.Gajić.

Sloga: N.Jelesijević, Obradović, M.Gajić, Dimitrijević, Stevanović, Jovanović, Blagojević, Petrović, Pavković, Milić, Ivanović (od 46. M.Jelesijević).

Plaskovac 6 : 2 Misača
B 2000 5 : 1 Jasenica
Žabare 0 : 4 Proleter
Mladi rudar 4 : 1 Sloga
BSK 5 : 2 Kopljari
Trnava 3 : 2 Mladost