SLZ : Polet (LJ) - Mačva 1:0

Lider se „okliznuo“ u Ljubiću!U tvrdoj fudbalskoj predstavi sa malo pravih prilika Polet je savladao Šapčane minimalnim rezultatom i dodatno zakomplikovao situaciju u vrhu tabele.Može se konstatovati da su i Lozničani profitirali zahvaljujući rezultatu iz čačanskog predgrađa,pa nema sumnje da predstoji zanimljiva borba za poziciju broj 1.

Od prvog zvižduka sudije Đurovića iz Užica,krenulo se oštro i borbeno,često i iznad granice dozvoljenog,pa se arbitar neretko hvatao za džep.Prvu akciju koja je mirisala na pogodak izveli su „crveno-crni“ u 13.minutu.Korpulentni Zoranović je stvorio sebi dobru poziciju,desetak metara od gola rivala ali je tukao iznad prečke.Uzvratio je Kuljanin 4 minuta kasnije udarcem sa distance,no ni on nije pogodio okvir.Ono što nije uspeo u 17.,Kuljanin je nadoknadio u 32.minutu.Prihvatio je loptu petnaestak metara od gola,iskosa sa leve strane,šutirao i poslao „bubamaru“ iza leđa Stepandića,uz samu desnu stativu!Golman Mačve ostao je „ukopan“ i samo pogledom ispratio pogodak napadača „Grebića“.Pokušali su Šapčani odmah da se vrate u meč ali je Gemović bio neprecizan u 37.minutu.Pokušajem sa 17-18 metara nije pogodio cilj.Drugi deo donosi ofanzivniju igru Mačve.Ulaskom Čačanina u redovima lidera,Miroslava Jovanovića,gosti dobijaju na brzini i većinu akcija organizuju preko strane pomenutog rezerviste.Upravo je Jovanović probao glavom nakon desetak minuta igre u nastavku - Bojović biva siguran.Polet se oslobodio pritiska na isteku jednog časa igre.Nešović je oprobao udarac iz daljine,lopta završava u naručju Stepandića.Mogao je tim Vladimira Stanisavljevića da duplira prednost u 69.minutu.Korner izvodi Nešović,dodaje loptu do Đorđilovića na petnaest metara od Stepandićevog gola,on šutira iz prve – preko prečke.Ponovo Mačva dolazi do svoje igre i pritiska domaćina,što rezultira crvenim kartonom za vezistu Nešovića,posle neopreznog starta na centru terena.Igrao se 76.minut.Pokušavaju Šapčani da iskoriste brojčanu prednost na sve načine ali se Polet izvanredno brani,svesno prepustajući posed protivniku.Ipak,beležimo pokušaj Zoranovića glavom(85.minut),međutim udaljenost je bila prevelika,pa Bojović nije imao problema.Svoje najbolje šanse gosti su imali minut pre isteka regularnog toka i pravo je čudo kako nisu pogodili mrežu!Dva puta su puleni Dejana Nikolića šutirali unutar kaznenog prostora i oba puta pogodili levu stativu Poletovog gola!Promašaji za rubriku „verovali ili ne“!Ostatak meča nije doneo nijednu priliku iz kategorije stopostotnih,pa su vredni bodovi pripali ekipi iz Ljubića,koja se novim trijumfom približila današnjem protivniku na tri boda zaostatka.