OFL Lučani : Radnički - Bratstvo 1:2

Tvrd i rezultatski neizvestan susret odigran je u Turici. Domaći Radnički i ekipa iz Dljina imali su različit ulog pred današnji duel. Onaj gostujući bio je mnogo veći - ostanak u trci za viši rang, dok su domaći želeli da poprave utisak posle poraza u prethodnom kolu. Rezultatskih imperativa fudbaleri Radničkog nisu imali, pa samim tim ni razlog za igru u grču. Ipak, agresivnije kreće Bratstvo. Već u drugom minutu Janković je šutirao sa dvadeset i kusur metara a Ružić, uz pomoć prečke, uspeo da loptu skrene u korner. Pet minuta kasnije i Simović pokušava iskosa sa desne strane, sa desetak metara, Ružić ponovo dobro interveniše. Na isteku 21. minuta, Čolić je probao glavom – preko gola domaćih. Ono što nije uspeo tada, jeste u 27. minutu. Dobro je reagovao na upotrebljiv centaršut Topalovića sa desne strane i udarcem glavom pogodio gornji levi ugao. Rezultat 0-1. Posle stečene prednosti gosti igraju oprezno, bez previše reskiranja, kontrolišući zbivanja na terenu. Ali, Radnički stiže do egala pet minuta pre isteka prvog dela. Sudija Joković, dosuđuje prekršaj u korist domaćih na 25 metara od gola. Odgovornost preuzima Petrićević i sjajnim udarcem šalje loptu uz samu desnu stativu. Izvio se Bošković ali nije uspeo da spreči pogodak, 1-1.

Uvodni trenuci drugih 45 minuta nisu doneli nijednu šansu iz kategorije stopostotnih. Uglavnom se igra svodila na traženje napadača dubinskim pasovima, međutim takvi pokušaji bili su lak plen za štopere obeju ekipa. Veoma bitan detalj dogodio se u 73. minutu, kada je isključen Simeunović iz Radničkog, zbog izuzetno neopreznog starta nad, danas veoma dobrim, Darkom Todorovićem. Brojčano nadmoćni Dljinci, kreću u potpunu ofanzivu a domaćin se svesno povlači čuvajući trenutni rezultat. Pleli su „beli“ mrežu oko kaznenog prostora ekipe iz Turice, tražeći pobedonosni pogodak. Upornost se isplatila četiri minuta pre isteka regularnog toka. Iskusni Miloš Marković pravovremenim pasom pronalazi zaboravljenog Ćirjakovića na desnoj strani, 17-18 metara od gola protivnika. On spretno prihvata loptu, ulazi u kazneni prostor i sa desetak metara matira Ružića za 1-2 i veliko slavlje gostujućih igrača i njihovih simpatizera!Mogao je i Simović da se upiše u strelce u 91. minutu i otkloni svaku neizvesnost ali je tukao glavom preko gola iz neposredne blizine. Nisu domaći imali snage za organizovanje konkretnijeg napada, pa je meč okončan važećim skorom iz 86. minuta. Nakon teško izvojevane pobede, Bratstvo je ostalo na drugoj poziciji sa dva boda zaostatka u odnosu na lidera, dok Radnički zauzima 9. mesto sa 19 osvojenih bodova.