OFL Lučani : Bratstvo - Gradina 5:1

U drugom kolu OFL Lučani Bratstvo je došlo do prvog ovosezonskog trijumfa. Ekipa iz Dljina savladala je Gradinu sa 5-1 i na taj način se iskupila za veoma bledu partiju na startu takmičenja. Izuzetno motivisani, domaći su od prvog sudijskog zvižduka krenuli ofanzivno ka golu rivala iz Rtiju, koji je ceo susret odigrao sa deset igrača u polju. Prve prilike beležimo u 3. odnosno 6. minutu ali Todorović i Simović bivaju neprecizni. Igrao se 7. minut kada su poveli domaći. Divljaković je počeo napad na polovini protivnika, došao do kaznenog prostora a zatim uposlio Simovića koji sa petnaestak metara šalje loptu iza leđa Kostića. Jedinu ozbiljniju akciju gosti su izveli u 10. minutu. Udarac je oprobao Miloš Kostić i bio neprecizan sa distance. Osam minuta kasnije Stojanović propusta da duplira prednost Bratstva. I ako je bio u situaciji 1 na 1 sa golmanom Gradine, nije pogodio sa peterca. Nakon pola časa, bilo je 2-0. Simović je uspeo da izbegne ofsajd zamku i iz neposredne blizine matira golmana. Do kraja prvog dela još dve šanse za domaće. Najpre je Janković tukao sa 17-18 metara, lopta odlazi pored leve stative, da bi Milivojević pogodio prečku u 40. minutu, sa ivice šesnaesterca. Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Lopta je više bila u posedu Dljinaca, koji su diktirali tempo.

Darko Rendulić (narandžasti dres) u duelu sa Božom Obradovićem

Svaku sumnju u konačan ishod otklonio je rezervista Darko Rendulić golovima u 57. i 65. minutu. Oba puta, dobro je ispratio pasove saigrača i prizemnim udarcima pogodio metu, kada se nalazio unutar kaznenog prostora. U 72. minutu, brojčano slabiji, gosti stižu do gola. Rade Terzić je prošao po levoj strani a zatim pronašao Miloša Kostića kome nije bilo teško da pogodi mrežu sa peterca i upiše prvi gol za svoj tim u tekućoj sezoni. Rezultat 4-1. Uzvratili su domaći, novim golom. Svojim trećim pogotkom Simović postavlja konačnih 5-1, deset minuta pre kraja i zaokružuje sasvim solidno izdanje svog tima. Narednog vikenda, Bratstvu predstoji težak meč protiv Jedinstva na gostujućem terenu, dok Rćani dočekuju Kotražu, koja važi za favorita u tom duelu.

Sloga 1 : 1 Vrelo
Prilike 3 : 2 Bjelica
Dedinje Junajted 0 : 2 Radnički
Jelica 1 : 1 Jedinstvo (P)
Bratstvo 5 : 1 Gradina
Kotraža 0 : 3 Brezova