Plaskovac prekinuo seriju Sloge

U 16.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Plaskovca savladali su domaću ekipu Sloge rezultatom 3:0. U jednoj borbenoj,čvrstoj,teškoj (fudbalski ne baš lepoj) utakmici, sa mnoštvo oštrih (i na trenutke nesportskih) startova, utisak je da su se gosti bolje snašli i ostvarili veoma važnu pobedu u borbi za viši rang takmičenja, pokazavši pritom da su svakako jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi. S druge strane, i pored loše igre koju su prikazali i večne borbe za opstanak (egzistenciju) koja predstoji, domaći su pokazali jednu vrstu dostojanstva (čini se odavno zaboravkjenu) u ovom rangu takmičenja. Interesantan je podatak da je tim Plaskovca i u prošloj sezoni  trimfovao u Zagorici (13.10.2012.) Od tada je nepobedivost fudbalera Sloge na svom terenu trajala 17 mečeva(od toga 15 poobeda).

Prvu priliku na meču imali su gosti. A.Pavković je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara,ali je njegov šut odbranio Jelesijević. Gosti su do gola mogli i u 15. minutu,kada je M.Simić sa 10-ak metara šutirao,a Ilić loptu glavom izbacio u korner. Domaći su bili u šansi preko Blagojeviča u 22.minutu, ali je njegov šut odbranio Janićijević. Prvi gol na meču delo je Aleksandra Pavkovića (do prošle jeseni člana Sloge),koji je sa 10-ak metara savladao Jelesijevića. Taman kad je većina gledalaca pomislila da će to biti rezultat prvog dela igre, gosti su u 45.minutu preko Simića ,koji  je iskoristio nesigurnu intervenciju Jelesijevića duplirali vođstvo.

Drugo poluvreme počelo je golom gostiju. A.Pavković je izveo slobodan udarac 20-ak metara iskosa sa desne strane,a Simić neometano na drugoj stativi glavom sa 3-4 matra postigao svoj drugi gol za više nego ubedljivo vođstvo gostiju. Domaći su pokušavali udarcima sa distance da dođu do počasnog pogotka. Čini su da su  najbliži bili u 55.minutu kada je M.Ivanović glavim sa 10-12 metara šutirao preko gola, u 67.minutu kada je Gajić sa 13-14metara takođe šutirao pored gola i u 78.minutu kada je M.Ivanović izveo slobodan udarac, sa 25 metara iskosa sa desna strane, a golman Janićijević odbranio.

Sloga (Zagorica) -OFK  Plaskovac (Plaskovac) 0:3

Igralište u Zagorici - Gledalaca oko 200. Delagat: Tomislav Šišmanović (Masloševo). Sudija: Momčilo Stanković (Bukovik), pomoćnici: Jovica Vladović (Topola) i Stefan Jovanović (Venčani). Strelci: A.Pavković u 30. Simić u 45, i 47. minutu za Plaskovac. Žuti kartoni: M.Jelesijević, Dimitrijević (Sloga), Urošević, Simić (Plaskovac).

Sloga: N,Jelesijević, Obradović, Gajić, Vesić (od 48. M.Ivanović), Stevanović, Dimitrijević, Blagojević (od 58. I.Ivanović), Petrović, M.Pavković, M.Jelesijević (od 70. Milić), Ilić.

Plaskovac: Janićijević, Milivojević, I.Simić, A.Đorđević, Urošević (od 73.Radovanović), M.Jovanović, Vasiljević, Janković, M.Simić, A.Pavković (od 84. Lazić), Lazarević.

Radoje Domanović 0 : 3 BSK
Trnava 0 : 1 Mladi rudar
Mladost 5 : 0 Žabare
Kopljari 1 : 0 B 2000
Sloga 0 : 3 Plaskovac
Jasenica 3 : 0 Misača