MFL Sombor: Somborski metalci nastavili niz pobeda, OFK Metalac - OFK Šikara 2:0

Na krilima prošlonedeljnih pobeda,fudbalera OFK Metalca nad Jedinstvom u Kolutu,OFK Šikare nad Panonijom u izletištu Šikare,današnji derbi XX kola kraj pruge se sa nestrpljenjem očekivao,a sama utakmica je izazvala veliko interesovanje i među ljubiteljima fudbala u gradu zelenila. U ovaj meč,domaći sastav  je ušao kao  favorit, mada ni gosti nisu bili bez šansi. Na kraju,u uzbudljivih 90 minuta utakmice, derbi je pripao domaćoj ekipi,sasvim zasluženo,jer je sastav trenera Eleza,bio konkretniji, i svoju priliku iskoristio ,da dođe do nove pobede i novih bodova.Ovo je inače peti uzastopni trijumf igrača Metalca u novoj sezoni, u kojoj su osvojili 15 bodova,jedan više od jesenjeg dela prvenstva,kada su na petnaest utakmica sakupili 14 bodova.

Današnji derbi, ekipe su počele u svojim standardnim sastavima, a kod gostiju je izostao jedino Antičević,zbog bolesti,što se i primetilo u igri tima iz Šikare,koji nije došao na igralište kraj pruge da se brani,već je želeo nadigravanjem doći do bodova u susretu sa starim rivalom.Prvih 45 minuta utakmice proteklo je u ravnopravnoj borbi, a odbrane iz oba sastava su lako izlazile na kraj sa napadačima, koji nisu bili opasni po golmane Milosavljevića i Dubravca. U samom finišu prvoga dela, gosti su imali dve poluprilike, gotovo identične, ali su ostale neiskorištene, jer nije bilo igrača na delu terena gde je prolazila lopta pored nezaštićene mreže.Nastavak utakmice u drugom poluvremenu, agresivnije su počeli domaći napadači, i već u 47 minuti Komušanac upućuje udarac  sa nekih 17 metara iskosa sa desne strane, ali lopta prolazi pored okvira gola.Od novih prilika igrača OFK Metalca, jedan slobodan udarac nedaleko od šesnaesterca, zbunio je odbranu gostiju, a odbijenu loptu , lepo je prihvatio Jukić i preciznim udarcem pod prečku, savladao Dubravca za 1:0. Bilo je to u 67 minuti meča, a tri minuta kasnije, brzonogi napadač gostiju, Nemanja Đurišić, dolazi u sukob sa pomoćnim sudijom, upućuje psovke pomoćniku Marjanovića, i zarađuje crveni karton. Do kraja utakmice, gosti u 77 minuti , tačnije Petreš, upućuju jedan dobar udarac ka golu domaćina, ali Milosavljević se nije dao iznenaditi, i odbija loptu u polje. Već u samom finišu susreta, kada je slomljen otpor gostiju, jedna ubačena lopta ka Blagojeviću pretvorena je u gol, pošto se strelac, u datom trenutku dobro snašao i uputio loptu u suprotan ugao gola Dubravca.

Incident oko opravdano isključenog napadača OFK Šikare,bacio je malu senu na ovaj,inače fer i korektan meč,kojeg je sudija Boban Marjanović sa svojim pomoćnicima, dobro vodio.

OFK METALAC- OFK ŠIKARA 2: 0 (0: 0)

Sombor, 13. aprila 2014. godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 200. sudija Marjanović (Sombor) Pomoćnici Bućan i Čugalj (Apatin). Delegat : Jakšić (Sombor). Strelci: Jukić  u 67. i Blagojević u 90. za OFK Metalac. Žuti kartoni: Grahovac i Blagojević (OFKMetalac), a Budai i Sečujski (OFK Šikara). Crveni karton: Đurišić (OFK Šikara) u 70. minutu. Igrač utakmice Vulić (OFK Metalac).

OFK METALAC : Milosavljević, Milenković( Stričević), Joka, Grahovac, Subotić, Vulić, Jukić, Trbojević(Pačirski), Komušanac, Halas (Blagojević), Kovačević.

OFK ŠIKARA: Dubravac, Tešić(Šantor), Petreš, Stevanović, Budai, Serenčeš, Pein(Žeželj), Lukić, Mišković(Mandić), Đurišić, Sečujski.

67. minut i trenutak koji je predhodio vođstvu domaćina,golom Jukića

70 minut i trenutak kada Đurišić mora u svlačionicu posle crvenog kartona kojeg je dobio  od sudije Marjanovića

Rusin 3 : 1 Partizan
Radnički 1918 3 : 0 Jedinstvo
Aleksa Šantić 2 : 2 Jedinstvo 1947
OFK Metalac 2 : 0 OFK Šikara
Panonija 1 : 6 Dunav
Graničar 2 : 2 Lipar
Dinamo 2 : 1 Mladost
Terekveš 10 : 0 Rastina 1918