Generalna proba: Varvarin - Velika Morava 0:1

Sedam dana pred nastavak Opštinske lige Varvarin, u prijateljskoj utakmici, snage su odmerile drugoplasirana i trećeplasirana ekipa na tabeli, popularni Baskijci iz Varvarina i Spartanci iz S. Varvarina. Utakmica je odigrana u subotu, na gradskom stadionu Temnić, sa početkom u 15h, a lokalni derbi pratilo je 350 ljubitelja fudbala.Prvo poluvreme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju dva rivala i međusobnom opipavanju snaga. Od prilika u prvom poluvremenu izdvaja se ona u 30. minutu utakmice, kada je sredina gostiju preciznim pasom uposlila Petrovića, a ovaj sjajnim lob udarcem savladao golmana domaćih, ali je gol poništen zbog ofsajda.U drugom poluvremenu, obe ekipe zaigrale su otvoreniji fudbal, a u 70. minutu utakmice, nakon proigravanja Antića, Grujić lukavo koristi konfuziju u odbrani Baskijaca i smireno matira golmana domaćih, za veliku radost navijača popularnih Spartanaca. Gol je dodatno otvorio utakmicu, pa je do kraja viđeno još par izglednih šansi, u kojima su se istakli golman gostiju, Ružić, i smirene intervencije odbrane domaćih. Na kraju ostaje 0:1 za ekipu FK Velika Morava.

Grujić rešio pitanje pobednika

Utakmica je protekla u krajnje fer i korektnoj atmosferi, a oba rivala pokazala su da su vredno radili u pripremnom periodu i najavili pohod na sam vrh tabele. Opšti utisak je da je zelja za pobedom danas presudila i rešila pitanje pobednika. Dva rivala sastaće se ponovo u poslednjem, 14.kolu, Opštinske lige Varvarin.

VARVARIN: Radojković, Milošević, Glišić, G. Milić, G. Jeremic, Vićić, Erić, Pavlović, Jovanović, M. Milić, Janković. Još su igrali: Petrović, M. Đukić, A. Đukić, Jakovljević, Kovačević, Minić, Stojanović.

VELIKA MORAVA: Ružić, Janićijević, Đorđević, Ilić, Mihajlović, Usainović, Protić, Lepopojić, Petrović, Antić, Grujić. Još su igrali: Spasić, Srećković.

Parcane 3 : 0 Gradac
Kiseljak 10 : 2 Čukarički
Velika Morava 0 : 0 Varvarin
Borac 3 : 0 Kostrež