Nezaslužen poraz Beloševčana

Fudbaleri srpskoligaša iz Beloševca poraženi su i u drugom susretu u ovoj sezonu od Železničara iz Lajkovca. Na startu prvenstva gosti su minimalnim rezultatom odneli bodove iz Beloševca. Juče je bila prilika za revanš u Lajkovcu, ali to se nije dogodilo. Iako su odigrali hrabro sa jednim od najozbiljnijih kandidata za prvo mesto i plasman u viši rang Prvu ligu Srbije, Beloševčani su se kući vratili bez bodova. Pobeda Beloševac je odigrala bolje u prvom poluvremenu, a imala je i malo sreće što nije porimila pogodak, jer su domaćini tri puta pogodili okvir gola umesto mreže.

Fudbaleri Železničara iz Lajkovca bili uspešni i u Beloševcu, na početku jesenje sezone (Foto: M. Jovičić)

Međutim, sudija im nije bio naklonjen. U 28. minutu “nije video“ očigledan faul nad Stojanovićem u kaznenom prostoru domaćina.

Odluka o pobedniku pala je u drugom poluvremenu, iz kontranapada. U 51. minutu, posle centaršuta, Nedeljković je iznenadio mladog golmana Beloševčana Radosavljevića i pogodio bliži ugao. I kada je ekipa Pobede Beloševac napadača i sa četiri igrača u želji da izjednači, domaćin je udvostručio prednost u 81. minutu. Trnavac je uposlio Sofrenovića, koji je primorao Radosavljevića da drugi put vadi loptu iz mreže. Dva minuta kasnije gosti iz Beloševca uspeli su da realizuju jednu od mnogih šansi i ublaže poraz. Posle kornera skočio je štoper Paterović i loptu sproveo do rezerviste Nešovića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu Železničasra i tako utakmicu uvede u neizvesnu završnicu.

Trener Beloševčana Željko Milošević više je zadovoljan igrom svoje ekipe, iako je izgubila bodove, nego suđenjem.

- Pokušali smo da se nadigravamo sa Železničarom i bila je to lepa i otvorena utakmica, sa mnogo trčanja i šansi. Sudija je oprostio domaćinu penal nad Stojanovićem, a poništen nam je jedan pogodak. U prvom poluvremenu imali smo i šansu za vođstvo, ali se MilošĐorđević nije snašao posle centaršuta Varjačića. U drugom delu utakmice, posle vođstva domaćina, postigli smo pogodak u 76. minutu, preko Petra Đorđevića, ali nije priznat na intervenciju pomoćnog sudije Aleksandre Milojević iz Užica. Oštećeni smo i u finišu utakmice, kada nam sudija posle smanjenja prednosti domaćina “nije dozvolio” da izjednačimo ili eventualno pobedimo, jer je seckao igru. Ubeđen sam da možemo ravnopravno da igramo sa svim ekipama, pa i onim koje se bore za vrh tabe. Na izvanrednom terenu u Lajkovcu mogli smo i do boljeg rezultata da smo imali kvalitenije suđenje – žali se trener Milošević.

U ostalim susretima 16. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Partizan (BB) – Mladi radnik 3:0, Šumadija (A) – Seljak 2:1, Loznica – Krušik 3:0, Sloboda (Č) – Mačva 0:2, Šapine – Polet (LJ) i Bane – Jasenica 3:0. Susret Rudar – Jošanica nije odigran.U vođstvu je Mačva sa 35, a Železničar je drugi sa dva boda manje.

Pobeda Beloševac, i pored poraza, zadržala je mesto u sredini tabele sa 22, a Partizan iz Bumbarevog Brda je na pretposlednjem mestu, sa 14 bodova.

U narednom 20. kolu, u Beloševcu je na programu komšijski derbi u Beloševcu, gde gostuje Partizan. U jesenjem delu, Beloševčani su slavili na stadionu u Bumbarevom Brdu, pa će popularni „bumbari“ pokušati da se revanširaju. U ostalim susretima sastaju se Železničar – Rudar, Mladi radnik – Bane, Jasenica – Šapine, Polet (LJ), – Sloboda (Č), Mačva – Loznica. Krušik – Šumadija (A), Seljak – Jošanica.

ŽELEZNIČAR – POBEDA BELOŠEVAC 2:1 (0:0)

LAJKOVAC – Stadion: FK Železničar. Gledalaca: 400. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Pomoćnici: Milovan Nedeljković i Aleksandra Milojević (oboje iz Užica). Strelci: Nedeljković u 51. i Sofronić u 82. minutu za Železničar, Nešović u 84. minutu za Pobedu Beloševac. Žuti kartoni: Stanojević, Savić (Železničar), Petrović, Ljujić, Varjačić, Đorđević (Pobeda Beloševac).

ŽELEZNIČAR: Tanasijević, Kosić, Stanojević, Ilić, (Savić), Gentić, Ružičić, Trnavac, Sofronović, Nedeljković (Baljak), Kovačević (Tomić), Liščević.

POBEDA BELOŠEVAC: Radosavljević, Pejčinopvić, Žilović (A. Kostadinović), Petrović, Ljujić, Vukomanović (Kostić), Matanović, Varjačić, Đorđević (Nešović), Stojanović, Đorđević.

IGRAČ UTAKMICE: Milutin Trnavac (Železničar).

Rudar 3 : 0 Jošanica ND 2011
Šumadija 2 : 1 Seljak
Loznica 3 : 0 Krušik
Sloboda 0 : 2 Mačva
Šapine 0 : 2 Polet