Balkanski jesenji vicešampion Niške zone
Ubedljivom pobedom od 4:1 protiv Zaplanjca iz Gadžinog Hana, Balkanski će „prezimiti” na drugom mestu Niške zone, koje na kraju Prvenstva donosi baraž za plasman u Srpsku ligu.

Iako je strateg Balkanskog Vojislav Aleksić bio lišen pomoći nosilaca igre Saše Vasova, Davora Petrova i Aleksandra Nackova, njegovi izabranici dominirali su svih 90 minuta, pred oko 300 navijača obe ekipe u dimitrovgradskom Parku.

Presing je urodio plodom već u 360. sekundi meča kada je tinejdžer u dresu Balkanskog Nemanja S. Ivanov (17) lukavo oduzeo loptu Kalčiću u srcu šesnaesterca i preciznim udarcem pogodio mrežu Cvetanovića za rano vođstvo Balkanskog.

Radost fudbalera Balkanskog; foto: football24.bg

U 30. minutu Balkanski je udvostručio prednost. Posle brze akcije po levoj strani Aleksandar Ilić  odigrao je povratnu loptu za Jordana Georgijeva, koji je iz prve snažno šutirao sa 20 metara primoravši golmana Zaplanjca na kapitulaciju po drugi put.

Samo 3 minuta kasnije, Igor Đokić postigao je iz slobodnog udarca najlepši gol jeseni viđen u Dimitrovgradu - za 3:0 na poluvremenu i ogromnu radost navijača Balkanskog, a razočaranje Uprave i fudbalera Zaplanjca.

Drugi deo meča donosi identičnu situaciju – Balkanski silovito napada, a gosti se grčevito brane.

U 60. minutu sureta Igor Đokic iz kornera pronalazi Sašu Markova na petercu,a ovaj vešto ubacuje loptu u mrežu indisponiranog Cvetanovića.

Do kraja meča arbitar Jović propustio je da dosudi i dva jedanaesterca posle startova nad Ilićem i rezervistom Denisom Ivanovim što je pokvarilo utisak o do tada dobrom suđenju.

Još jedan kuriozitet dogodio se na zatvaranju polusezone u Dimitrovgradu.

U sudijskoj nadoknadi, posle tek drugog kornera za goste, rezervista Ivan Stefanović iskoristio je opuštanje domaće odbrane i sa druge stative pogodio za konačnih 4:1.

Bio je to prvi primljeni pogodak Balkanskog na domaćem terenu u ovoj sezoni, nakon što je mreža Nenada Milčeva mirovala u prethodnih 720 minuta.

Meč poslednjeg kola jesenjeg dela Prvenstva pratila su i najuža opštinska rukovodstva Dimitrovgrada i Gadžinog Hana.

Zamenik predsednika opštine Gadžin Han i predsednik Fudbalskog kluba Zaplanjac Dejan Ignjatović svestan je snage Balkanskog u aktuelnoj sezoni, ali i krize ekipe iz Gadžinog Hana zbog koje će se, bez obzira na iskusan i kvalitetan igrački kadar, do kraja boriti za opstanak u ligi.

Na sredini Prvenstva zonaški karavan predvodi Dinamo iz Vranja za 36 bodova na kontu.

Balkanski je drugi sa 31 bodom, koliko ima u Radan iz Lebana na trećem mestu.

Dodatnu gužvu na vrhu tabele prave i ostali kandidati za plasman u viši rang – Svrljig sa 30, Vlasina sa 29 i leskovacka Sloga sa 28 osvojenih bodova.