Mladost prejaka za Slogu

U 10. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge poraženi su od domaće Mladosti rezultatom 3: 0. U jednoj izuzetno borbenoj i tvrdoj utakmici, sa dosta čvrstih i na trenutke preoštrih startova, domaći su potpuno zasluženo došli do pobede. Treba reći da su gosti pružili jednu od najslabijih partija od kada učestviju u ovom rangu takmičenja i svakako najslabiju ove jeseni.

Prvi šut ka golu uputili su gosti u 3. minutu. Udarac Antonijevića sa 20-ak metara odbranio je Mijović. Domaći uzvraćaju preko U. Nikolića u 7. minutu, čiji udarac završava u rukama gostujućeg golmana. Domaći su do gola mogli u 18. minutu, kada je Lazarević izašao sam ispred  Jelesijevića, ali je sa 7-8 metara šutirao pravo u golmana gostiju. Najbliži golu gosti su bili u 23. minutu. Antonijević je izveo slobodan udarac sa 25 metara, golman domaćih samo na kratko uspeo da interveniše, a odbijenu loptu Babić sa 5 metara poslao preko gola. Najidealniju priliku za gol domaći su imali u 34. minutu. Stanković je sa više od 20 metara pokušao da lobuje istrčalog Jelesijevića, ali je za malo bio neprecizan.

Drugo poluvreme obeležilo je isključenje Đokića i Babića zvog obostranog udaranja u 60. minutu. Takav odnos snaga očigledno je više odgovarao domaćim fudbalerima, koji su nakon toga zaigrali mnogo ofanzivnoje i u 64. minutu došli do vođstva. Lazarević je prošao po levoj strani i uposlio U. Nikolića, koji je neometano sa 7-8 metara zakucao loptu u mrežu. Gosti su pokušavali bezidejnim napadima i udarcima iz daljine da dođu do izjednačenja. Udarci Antonijevića u 66. i 78. minutu delovali su bezopasno po gol domaćih. Kolosalnu priliku domaći su propustili u 80. minutu, kada je Stanković sa 7-8 metara šutirao pravo u Jelesijevića. Fudbaleri Mladosti duplirali su vođstvo u 82. minutu. B. Tanasković je izbegao neuspelu ofsajd zamku gostiju i rutinski sa 10-ak metara savladao Jelesijevića. Igrao se 90. minut kada je U. Nikolić uposlio Stankovića, a ovaj sa 7-8 metara savladao golmana gostiju i postavio konačan rezultat meča.

Mladost (Jelenac) - Sloga (Zagorica) 3: 0

Igralište u Jelencu. Gledalaca oko 70. Delegat: Mileta Pavlović (Aranđelovac). Sudija: Nenad Đorđević (Aranđelovac) pomoćnici: Ivan Šundić (Belosavci) i Zlatko Matijević (Kopljare). Strelci: U. Nikolić u 64. B. Tanasković u 82. Stanković u 90 minutu za Mladost. Žuti kartoni: Stanković, Marković, Spasić (Mladost) Milić, M. Jelesijević, N. Jelesijević, Antonijević, Ivanović (Sloga). Crveni kartoni: Đokić (Mladost) Babić (Sloga).

Mladost: Mijović, Lazarević (od 72. S. Radonjić), Ćosić, Radulović, Karapandžić, Đokić, Stanković, Spasić, B. Tanasković (od 89. S. Nikolić), U. Nikolić, Marković.

Sloga: N. Jelesijević, M. Jelesijević, Miloš Stevanović, Vesić ( od 46. Gajić), Milan Stevanović, Antonijević, Babić, A. Pavković, M. Pavković, Petrović, N. Jovanović (od 46. Ivanović ).

Radoje Domanović 4 : 2 Kopljari
Mladost 3 : 0 Sloga
Trnava 0 : 0 Proleter
BSK 5 : 1 Jasenica
Mladi rudar 2 : 1 Misača
B 2000 2 : 3 Plaskovac