MFL Sombor: Brojčano slabiji sonćani bolji od riđičana: Dinamo -Graničar 4:1

Drugu pobedu u prvenstvu, fudbaleri Dinama , izvojevali su u IX kolu protiv Graničara iz Riđice i sa nova tri boda održali korak za ekipama koje se nalaze u donjem delu tabele. Ova pobeda je utoliko vrednija jer su je ostvarila desetorica igrača Dinama , u većem delu susreta , jer je Tadijan isključen u 24 minuti utakmice, pa je domaćin igrao sa igračem manje više od jednog sata. Iako susret na igralištu Dinama i nije dobro krenuo po domaćine, jer je već u 7 minuti sudija Bečanović iz Sombora svirao penal za goste, kada je Krpijan jednim oštrim startom oborio protivničkog igrača, a gosti nisu iskoristili udarac sa bele tačke, nastavak utakmice je išao na ruku ekipe Dinama ,jer su dobrom igrom nadoknadili brojčanu prednost gostiju. Prvi gol na utakmici postigao je kapiten Gal iz solo akcije u 18. minuti.Nova radost domaćina usledila je u 27 minuti kada je Mihaljev postigao svoj prvi gol, a Simić iz redova Graničara je u 35.minuti smanjio na 2:1. Dva minuta kasnije, Vidaković je svojim golom ugasio nadu riđičanima da se iz ovoga susreta mogu vratiti neporaženi i taj rezultat je ostao do kraja poluvremena.U nastavku utakmice , tačnije u 58 minuti Mihaljev je svojim drugim golom postavio konačnih 4:1.Meč je odigran u korektnoj i fer atmosferi,a suđenje Bećanovića iz Sombora sa svojim pomoćnicima bilo je na visini zadatka, i bez većih problema.

MFL Sombor DINAMO-GRANIČAR 4:1 (3:1)

Sonta 6. oktobar 2013. Igralište Dinama. Gledalaca 100.

Sudija :Bečanović, pomoćnici Savić i Žunić (svi iz Sombora )

Strelci Gal u 18, Mihaljav u 27 i 58 i Vidaković u 37 za Dinamo , a Simić u 35 za Graničar Cerveni karton : Tadijan u 24 (Dinamo) Igrač utakmice : Mihaljev (Dinamo)

DINAMO : Ćopić,Krstin,Gal,Barunov,Tadijan,Krpjan,Silađi(Lerman), Komadina(Eror), Vidaković(Đanić), Radujko i Mihaljev. GRANIČAR: Torbica, Vagić, N. Olujić, Kožul, S. Olujić, Bajić, (Uzelac), Bajai, Simić, Škorić, Ma. Gnjatović i Mi. Gnjatović .

Na snimcima : Detalj pred golom gostiju iz Riđice . Pogodak Mihaljeva u 27 i Vidakovića u 37. minutu za ekipu Dinama.

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac