Sloga bolja od Hajduka

Posle poraza na teškom i uvek nezgodnom gostovanju u Plaskovcu, fidbaleri Sloge osvojili su tri boda, savladavši u okviru 4. kola Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, ekipu Hajduka iz Gornje Trnave. Pobeda domaćih niti jednog twenutka nije dolazila u pitanje. Prvi gol fudbaleri Sloge postigli su već u 6. minutu. Babić je dobro izveo korner, a u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao J. Petrović i sa 10-ak metara poslao loptu u suprotan ugao golmana A. Jovanovića. Domaći su mogli u više navrata da dupliraju vođstvo, ali su udarci M. Pavkovića u 8. i 22. A. Pavkovića u 17. Babića u 19. i 30. minutu završili ili pored gola ili u rukama danas solidnog golmana gostiju. Domaći su ipak postigli gol u 31. minutu. M. Pavković je iskoristio sjajno dodavanje A. Pavkovića i sa 7-8 metara rutinski poslao loptu u mrežu. Gostujući fudbaleri su iz prve ozbiljnije prilike uspeli da postignu gol. Blagojević je izbegao neuspelu ofsajd zamku domaćih i sa 10-12 metara iskosa sa desne strane savladao danas besposlenog N. Jelesijevića.

Drugo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji doimaće ekipe. Već u 46. minutu M. Pavković je bio u prilici, ali je njegov udarac sa 15 metara odbranio Jovanović. Treći gol za domaće postigao je Gajić u 52. minutu, iskoristivši dodavanje A. Pavkovića koji mu je prosledio loptu na 17-18 metara od gola gostiju. Domaći su do gola mogli i u 55. 67. i 71. minutu (M. Pavković), 60. i 63. (Babić), &5. minutu (A. Pavković), ali su njihovi šutevi završili ili pored gola ili ih je odbranio golman Jopvanović. Fudbaleri Sloge su do kraja meča ipak postigli četvrti gol u 78. minutu. A. Pavković je izveo korner, a Dimitrijević glavom sa 10-ak metara poslao loptu u suprotan ugao gostujućeg golmana.

SLoga (Zagorica) - Hajduk (Gornja Trnava) 4: 1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat: Rajko Radisavqević (Rajkovac). Glavni sudija: Vladimir Stojković (Aranđelovac), pomoćnici: Zlatko Matijević (Kopljari) i Stefan Mijatović (Aranđelovac). Strelci: J. Petrović u 6. M. Pavković u 31. Gajić u 52. Dimitrujević u 78. minutu za Slogu, Blagojević u 38. minutu za Hajduk. Žuti karton: Živanović  (Hajduk).

Sloga: N. Jelesijević, M. Jelesijević, Dimitrijević, Gajić, Milan Stevanović, Nikolić (od 73. Milić), Babić, J. Petrović, M. Pavković, N. Jovanović (od 61. Ivanović), A. Pavković.

Hajduk: A. Jovanović, Đorđević, Arsić, Jelenić, Milivojević, Marinković, Živanović, Janković, Blagojević, Gogić, Petrović.

Radoje Domanović 0 : 1 Jasenica
Proleter 0 : 2 Misača
Kopljari 0 : 2 Plaskovac
Mladost 1 : 2 B 2000
Trnava 2 : 1 Žabare
BSK 3 : 0 Mladi rudar