PTZ: Borski Rudar poražen u Zaječaru od Kablova 2:1

Zaječarsko zonaš ekipa Kablova izvojevala je prvu prvenstvenu pobedu u prvoj utakmici pred domaćim navijačima protiv novajlije u Pomoravsko-Timočkoj zoni tima Rudara 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu mreže su mirovale na obe strane. Napadači obe ekipe nisu uspeli da pronađu put lopti u nebranjeni deo mreže protivničkih golmana, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme donelo je tri gola, a u vođstvo domaćid dolazi preko Bućina sa bele tačke. Zbog drugog žutog kartona Saše Todorovića Rudar ostaje sa desetoricom na terenu od 68.minuta, ali uprkos svemu tome nekadašnji igrač OFK Bora Stamenkovski poravnava rezultat u 78.minutu. Do kraja utakmice bolja igra domaćina krunisana je golom Bućina i stavljena tačka na ovu utakmicu 2.kola u Zaječaru 2:1.

Glavni arbitar Darko Antić korektno je vodio susret. Pokazao pet žutih kartona, tri domaćinu u dva gostujućoj ekipi, kao i jedan crveni karton fudbalerima Rudara iz Bora.

OFK Bor 2 : 2 Ozren
Kablovi 2 : 1 Rudar
Rtanj 3 : 1 Trajal
SFS Borac 2 : 0 Lugomir
Rembas 1 : 0 Dragocvet
Radnički 1 : 4 Borac (B)
Župa 1 : 1 Juhor
Majdanpek 3 : 1 Dunav