"Zebre" dobile derbi i sve su bliže promociji

Borac 1926 je pobedom nad Realom i remijem FAP-a u Petrovcu na korak od promocije prvaka. Derbi je zadovoljio preko 1.000 navijača koji su doÅ”li u velikom broju da podrže svoje ljubimce u jednoj od najvažnijih utakmica u zavrÅ”nici prvenstva. Oprezan je bio domaćin, jer su znali da je rival iz Podunavca specijalista za favorite, ranije su pobedili Pribojčane i Lozničane na gostujućem terenu. Domaćin je posebno obratio pažnju na udarne igle gostiju Lukovića, Marinkovića i Đerkovića.

Ā

Gol Pelivanovića u uvodnim minutima znatno je olakÅ”ao posao domaćinu i sa manje tenzije i pritiska su odigrali preostali deo meča. Kod vodećeg gola "zebri", Janjić je probio po levoj strani, centrirao, lotu je golman Babić kratko odbio pravo na noge snalažljivog Pelivanovića. Rasplamsala se borba, gledali smo pravi takmičarski meč, pun tempa, taktičkih zamisli i Å”ansi na obe strane. Bilo je perioda kada je domaćin imao viÅ”e od igre i, isto tako je Real znao da dominira. Najzreliju priliku za izjednačenje propustio je Luković u 64. minutu kada je lopta umesto mreže zavrÅ”ila na stativi.

Bližio se kraj derbija, igrao se 88. minut kada je Borac 1926, u režiji rezervista Bogićevića i Markovića postavio konačan rezultat. Bogićević je vratio loptu na 15-16 metara, najprisebniji bio je Marković i postigao efektan gol.

BORAC 1926 - REALĀ  2:0 (1:0)

Gradski stadion Čačak. Gledalaca:Ā 1.200. Gl. sudija: Nikola Đorđević, pom. Sudije. Željko Đurić, Nemanja Džajić -Jovanović. Strelci: 1:0 Pelivanović 3, 2:0 Marković 88. minut. Žuti kartoni: Grbović, Kolarević Kotorčević (Borac 1926), Jović, Radović (Real).

BORAC 1926: Stanić, Janjić Kolarević, Pantić, Vujičić, Rakonjac (Bogićević), DraÅ”ković, Pelivanović (Grbović), Kovačević (MIlinković), Vranić (Stevlić), Milekić (Marković).

REAL: Babić, Jović (Cerović), Đerković (Dimitrijević), VukaÅ”inović (Radović), Luković, Marinković, Vučićević, Savić, Radonjić (Vukosavljević), Dukić, Basarić.