Zapaljena mreža Lazarevčana na Zvezdari

Poslednjeplasirani Lazarevčani su danas bili idealna prilika Bulbuldercima da najzad krenu sa mrtve tačke ovog proleća. NagoveÅ”taj uspeÅ”ne igre domaćih je Å”ansa u 8. minutu kada se nakon dodavanja Đorđevića pred golmanom Borca naÅ”ao sam Vukićević, udarac sa par metara razdaljine bravurozno je odbranio mladi Milovanović. Đorđević potom u 12. minutu pogađa prečku gola gostiju sa 13-14 metara, ovaj put Lazarevčani imaju sreće.

Ā

Revija promaÅ”aja "bulki" se nastavlja dva minuta kasnije, Å”ut Gusnića golman Milovanović je odbranio nogom, na odbijenu loptu natrčava Hrnjaz i sa peterca maÅ”i prazan gol. Malo kasnije Gusnić, igrao se 19. minut, sa ivice kaznenog prostora loptu Å”alje tek koji centimetar pored stative, bunker gostiju nikako da bude probijen.

Karić najzad u 22. minutu postiže toliko očekivani pogodak za Zvezdaru sa desetak metara i otvara Borčevu bravu. Na 2:0 povisio je Gusnić u 29. minutu na asistenciju Vukićevića, gosti kao da su se već predali. U 33. minutu lep prodor i Å”ut Đorđevića sa petnaestak metara zavrÅ”io je u rukama golmana gostiju, koji je nazaslužniji Å”to gosti ne gube većom razlikom. Međutim minut kasnije nije mogao niÅ”ta kada je sam pred njega izaÅ”ao Karić i rutinirao dobru akciju napadačkog reda domaćih.Ā

Hrnjaz se danas ispromaÅ”ivao, u 39. minutu se ponovo naÅ”ao sam pred Milovanovićem, golman Borca izaÅ”ao je kao pobednik. Skor na poluvremenu je glasio samo tri razlike za Zvezdaru, a da je bilo i duplo viÅ”e ne bi bilo nezasluženo.

Zvezdara je apsolutno nadmoćna i u nastavku, posle lepog dodavanja Đorđevića strelac četvrtog pogotka bio je Hrnjaz u 52. minutu. Sve je slutilo na katastrofu gostiju, a sa koliko golova u mreži će zavrÅ”iti meč zavisiće najviÅ”e od koncentracije domaćih napadača u zavrÅ”nici.

Domaći su potom spustili ritam utakmice sa pet izmena igrača, pa je sledeća prilika za njih viđena tek u 61. minutu. Nakon dodavanja Gusnića kapiten Đorđević je loÅ”e "legao" na loptu pa je prebacio gol sa 7-8 metara razdaljine.Ā

Da i gosti mogu biti neugodni pokazao je prekid u 65. minutu. Marko Lazić je izveo slobodnjak sa strane, na drugoj stativi se naÅ”ao Živković usamljen i Å”utirao iz prve, viđena je Å”kolska parada Nikolića i odbrana. Ne Å”ale se ni rezervisti domaćih, Grbović je opalio po lopti sa 20 metara u 67. minutu, ona je zavrÅ”ila na roglju. Đorđević se danas baÅ” ispromaÅ”ivao, neprecizan je i u 80. minutu kada sa manje od 10 metara ne pogađa okvir gola gostiju. Potom je i Vuković dekoncentrisan u situaciji jedan na jedan u 86. minutu, uspeÅ”niji je Milovanović. Ono Å”to ne mogu domaći učinili su za njih gosti, posle centarÅ”uta Gusnića loptu je u sopstvenu mrežu poslao Makić minut kasnije.

Nejaki gosti na kraju su petardirani i definitivno pokazali da sa ovakvim timom ne zaslužuju treći rang takmičenja. U sredu Zvezdara ide na noge Budućnosti u Dobanovce, a Borac u Lazarevcu dočekuje Partizanov razvojni tim iz "Zemunela".

ZVEZDARA - BORAC 5:0 (3:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Tomić Đorđe. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Rajović Marijana. STRELCI: Karić 22. i 34, Gusnić 29, Hrnjaz 52. i Makić 87.min (a.g.) (Zvezdara).

ZVEZDARA: Nikolić, BeriÅ”a (Zvizdić), Rak, N.Milanović, Milićević, Gusnić, Vukićević (Janković), Hrnjaz (Vuković), Karić (Grbović), Todorović (S.Milanović), Đorđević.

BORAC: Milovanović, Petković, Riznić (Đurić), Maksimović, Floričelović, Makić, Vasić (Bogdanović), Živković, V.Lazić, Ranković (M.Lazić), Stojanović (Stanojević).