Brentford fenomenalno otvorio sezonu i bacio Arsenal na kolena
13.08.2021 sportdc.net

Fudbaleri Brentforda pobedom su otvorili sezonu. U povratku u elitu nakon 74 godine, savladali su Arsenal sa 2-0 na startu Premijer lige.

Ā

Arsenal je bolje otvorio utakmicu. Međutim, nisu bili dovoljno konkretni u zavrÅ”nici. Brentford je poveo u 22. minuti a strijelac je bio Kanos. Do kraja prvog poluvremena valja izdvojiti priliku Mbeuma ali domaći ipak nisu duplirali prednost. Prvu Å”ansu u nastavku imao je Arsenal preko Smit-Rouva ali je ostalo 1-0. Potom je zaprijetio i Džaka ali nije bilo promjene rezultata. U 77. minuti Norgord je pogodio za 2-0 a gol je malo diskutabilan s obzirom da je Janson evidentno ometao Lena.Ā

Imao je Arsenal odlične Å”anse preko Džake a posebno Pepea u zavrÅ”nici ali nisu uspjeli doći ni do utjeÅ”nog gola pa je Brentford zasluženo doÅ”ao do pobjede.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Brentford Arsenal