Sinđelić nastavio pobedonosnu seriju i protiv "Mlekadžija"

Nezaustavljiv je ovog proleća Sinđelić, 7 utakmica i 7 pobeda, a danas mu je u goste stigao veoma jak rival iz Padinske Skele, ekipa PKB. Cakić je mogao dovesti Sinđelić u vođstvo posle sam 45 sekundi, njegov udarac sa penala je uspešno odbranio Grujičić.

Gosti iznenada dolaze u vođstvo u 3. minutu, Vukomanović je opalio sa oko 25 metara i uhvatio na spavanju Markovića. Pravi šok za favorizovane domaće igrače, kojima je potrebno vreme da se vrate u meč. Konsolidovali su se tek u 20. minutu i odmah napravili stopostotnu šansu, ali je Novićević promašio sa 3-4 metra razdaljine. Napadi domaćih igrača su sve žešći i u 27. minutu Cakić udarcem sa 12 metara poravnava rezultat. Dva minuta kasnije Cakić sa istog mesta loptu šalje tik iznad prečke i propušta priliku da brzopotezno preokrene rezultat

Napadi domaćih se smenjuju, Kolarević u 31. minutu iz blizine nije uspeo da savlada Grujičića koji loptu izbacuje u korner. Posle udarca iz ugla najviši je bio Milicanović i zakucao glavom loptu pod prečku.

Gosti su u totalnom rasulu, u 34. minutu umalo Kolarević nije postigao i treći gol za Sinđelić u kratkom vremenskom intervalu, golman Grujičić je pokazao da ima dobre reflekse. Potom je nespretno Drača odigrao rukom u svom kaznenom prostoru u 36. minutu i to je penal za domaće, koji je Ćulum sigurno realizovao.

Poslednjih desetak minuta prvog i prvih desetak drugog nema zanimljivih dešavanja, sve do 54. minuta kada je Marković šutirao sa 12 metara, a golman domaćih sjajnom paradom izvadio loptu ispod prečke. Nedugo zatim, posle ubačene lopte sa strane u 57. minutu, Ćulum pogađa stativu, na odbijenu loptu je natrčao Milicanović i smestio u praznu mrežu za 4:1.

Dominacija "Orlova" je nastavljena Cakić u 65. minutu sa 12 metara zamalo biva neprecizan. Gosti su potom pokušali izmenama da promene ritam igre, a Despotović u 80. minutu ne uspeva da smanji zaostatak, sa 6-7 metara šutira pravo u Markovića. Pet minuta kasnije na drugoj strani Ačanski je sa 8 metara uzdrmao stativu gola gostiju, a u poslednjem minutu ni Novićević ne biva precizan sa 3-4 metra. "Orlovi" su nastavili prolećnu dominaciju, a konačan rezultat 4:1 je pravi odraz snaga na terenu.

Sinđelić narednog vikenda gostuje poslednjeplasiranom timu na tabeli, Poštar Zvezdari, dok PKB dočekuje nepredvidive "Gaučose" sa Dorćola.

SINĐELIĆ - PKB 4:1 (3:1)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Atanasov Aleksandar. POM.SUDIJE: Stokić Jovan i Gavranić Jovan. STRELCI: Cakić 26, Milicanović 31. i 57. i Ćulum 36.min (k.u.) (Sinđelić), Vukomanović 3.min (PKB). ŽUTI KARTONI: Spasić i Đurić (Sinđelić), Bajrami i Timotijević (PKB).

SINĐELIĆ: Marković, Radošević, Marinković, Đurić, Ćulum (Ivelja), Milicanović, Kolarević (Lakić), Cakić (Martinović), Novićević, Spasić (Ačanski), Ratković (Grijaković).

PKB: Grujičić, Krajišnik (Despotović), Timotijević (Dimitrijević), Kostadinović, Bajrami (Šironja), Vasić (Kuč), Ognjanović, Vukomanović, Drača (Goronjić), Marković, Erčić.