Crvena Zvezda
Borac
Vojvođanska liga - Jug: Donji Srem 2015 - RFK Novi Sad 3:2

Pećinčani nastavljaju "nisku bisera"

Posle dva uzastopna gostovanja, s kojih se vratio „pevajući“, Donji Srem 2015 se konačno, u novoj sezon, i predstavio na „Suvači“. Nastavljen je kontinuitet dobrih igara, i trenutno je pećinački zonaš jedina ekipa sa maksimalnim učinkom posle tri kola.

Već posle uvodnih minuta moglo se naslutiti da će utakmica biti veoma zanimljiva; mnogo tempa, mnogo ritma, borbenosti… U 17. minuti Mance je bio u prilici za nešto više; ubačenu lopti sa strane, glavom šalje ka golu:; sve se završilo bez promene rezultata. Minut – dva kasnije viđen je vrlo neugodan šut Vukašina Trifunovića. U 19, minutu terenska inicijativa Donjeg Srema 2015 je konačno „materijalizovana“. Sjajan šut Nikolića, golman Romić je nemoćan i to je 1:0. Radost domaćih navijača nije dugo trajala i u 22. minutu poravnanje rezultata: napad gostiju iz Novog Sada tekao je po levoj strani, ubačenu loptu Simić zahvata „iz prve“ i šalje je u mrežu Ristića. U 30. minuti, Nikolić ubacuje loptu sa strane pred gol gostiju, pred golmanom Romićem lopta pada na zemlju, nezgodno odskače i na opšte iznenađenje završava u mreži.

Dobro je domaćin počeo i drugo poluvreme: u 52. minuti Kokir je sjajno proigran, dugo vuče loptu i kada je bio u neposrednoj blizini gola, dobro odmerenim udarcem šalje je iza leđa Romića za ubedljivih 3:1. Sledi period utakmice kada se Donji Srem 2015 prilično povukao i prepustio gostima inicijativu. Međutim, sve što je RFK Novi Sad uspeo da uradi je smanjenje rezultata u 88. minutu: fantastično izveden slobodan udarac Brankovića, golman Ristić je bio nemoćan i to je bilo konačnih 3:2.

PEĆINCI. Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 350. Sudija: Bojan Graovac. Strelci: 1:0 Nikolić u 19, 1:1 Simić u 22, 2:1 Nikolić u 30, 3:1 Kokir u 52, 3:2 Brankovič u 87. minutu. Žuti kartoni: Nikolić i Zorić (Donji Sremn 2015), Branković, Balabanović i Vukaljević (RFK Novi Sad 1921). IGRAČ UTAKMICE: Marko Nikolić.

DONJI SREM 2015: Ristić, Mance, Jurišić, Nikolić (od 86. Vukosavljević), Kokir (od 86. Radivojrević), Zorić, Sekulić (od 75. B. Trifunović), V. Trifunović (od 65. Perišić), Ješić, Zejić, Bojić (od 75. Vukmanović).

RFK NOVI SAD 1921: Romić, Branković, Kavčić (od 67. Panjak), Ivan, (od 46. Pekić) Suvajdžić (od 67. Mitrović), Ignjić (od 82. Kantardžić), Simić, Erak, Balabanović, Janjić (od 46. Vukaljević), Babić.

Zonske lige Zonske lige Vojvođanska liga "Jug" Donji Srem 2015 RFK Novi Sad 1921