Kontrola pokazala da su Bečejci bolji od Jaračana

Vratio se golovima: Čedomir Tomčić postiže svoj drugi gol Foto: V. Jankov

Okršaj Bečejaca i Jaračana počeo je u 19 sati zbog vrućine i gosti su se bolje snašli u samom početku, jer je Škavić već u drugom minutu bio u idealnoj poziciji, ali je golman Drinčić istrčao, skratio ugao i odbranio šut. U 21. minutu je Tomić iz slobodnog udarca uzdrmao prešku, a u 26. minutu je Igor Kudrić sve dobro uradio, ali je njegov šut sa gol linije izbacio Ostojić. To je uvod u efikasni završnicu prvg poluvremena Bečejaca, kada je Čedomir Tomčić, posle asistencija Miloša Brkića, dva puta pogodio. Prvi put posle centaršuta iz kornara glavom je poslao loptu u mrešu, a drugi put je, nakon pasa Brkića, izbio sam pred gol gostiju u rutinski poslao loptu u mrežu.

U nastavku su treneri Dabižljević i Kovačević pružili priliku svim raspoloživim snagama, a na golove se čakalo dok nije, gotovo, pao mrak. Prvo se Plavšić u 88. minutu dobro snašao i smanjio na 2: 1, a već u sledećem napadu Bečejaca Bajić je dobro šutirao sa desetak metara, golman Rodić odbio do prečke i kopra je otišla van terena. Posle udarca iz ugla lopta je stigla do Brkića, koji je, na iznenađenje svih, loptu poslao u suprotan ugao za konačnih 3: 1.

OFK Bečej 1918 – Mladost (BJ) 3: 1 (2: 0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise.
Gledalaca: 80. Sudija: Dalibor Bečanović (Bečej).
Strelci: Tomčić u 30. i 36, Brkić u 90. minutu za OFK Bečej 1918, a Plavšić u 88. minutu za Mladost.

OFK Bečej: Drinčić, Varga, Zeljković, Tatić, Preradov(od 15. Brkić), Dabižljević, Tutnjević, Tomić, Derviši, Tomčić, I. Kudrić. Igral su još: Hasičić, Džarić, Marković, J. Ćuk, Bajić, Živanović, Kopre.

Mladost (BJ): Romić, Đukić, Ređić, Ostojić, Zec, Kovačević, Zeljković, Škavić, Stančić, Plavšić, L. Antonić. Igrali su još: Rodić, Vejin, Marković, Todorović, Bešović, Dmičić, P. Antonić, Radovanović.

V. Jankov POTPIS ISPOD SLIKE: VRATIO SE GOLOVIMA:

Budućnost 2 : 2 Index
Veternik 1 : 1 Donji Srem 2015
Sloga (T) 2 : 4 RFK Novi Sad 1921
Dunav 2 : 0 Sloga (E)
Podunavac 1 : 0 Radnički (NP)