Tekstilac
Derbi 8. kola vojvođanskog severa završen bez pobednika
06.10.2019 V. Jankov

Često se igralo pred golom Gradištanaca

Derbi osmog kola vojvođanskog „severa“ opravdao je očekivanja. Viđen je za ovaj rang takmičenja dobar fudbal u kom su gosti imali nešto više od igre, domaći su prvi stizali u vođstvo, a sve se završilo podelom plena, što je, prema viđenom, najrealniji ishod.

Palančani su igrom bolje otvorili utakmicu, ali su se Gradištanci prvi radovali. U 10. minutu je Nenad Kudrić potvrdio realizatorske sposobnosti i pošto je prihvatio dijagonalu na dvadesetak metara udesno od protivničkog gola, poveo je par koraka loptu i onda je snažnim šutem pogodio suprotni gornji ugao nemoćnog Stojčevića. Samo četiri minuta kasnije bilo je 1:1. Sada se Batinica dobro snašao i dobro ubačenu dubinsku loptu prihvatio, utrčao u prazan prostor, zaobišao istrčalog golmana Milovanova i onda snažnim šutem poslao loptu u mrežu. Dobru igru gosti umalo da materijalizuju u 28. minutu. Sada je Kovačević izvrsno centrirao, Krainović sa nekoliko metara pogodio prečku, a kapiten domaćih Bilbija izbio loptu u polje.

I u nastavku su domaći relativno brzo došli u novo vođstvo. Igrao se 53. minut, Nenad Kudrić je primio loptu od Jelića i, mada je imao pratioca na leđima, oslobodio se, a kadmu je golman krenuo u susret, rutinski je loptu poslao kraj njega u mrežu za 2:1. Tri minuta kasnije Kovačević je glavom šutirao sa par metara, a Milovanov odbranio. U 58. minutu Vlajić je snažno šutirao sa 25 metara iz slobodnog udarca, a Milovanov je i ovog puta bio uspešan. Kako se utakmica približavala kraju gosti su bivali sve opasniji i u 83. minutu su stigli do izjednačenja. Krajinović je odlično centrirao sa desne strane, a Kovačević pratio akciju i sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Vojvodina - Stari grad  2:2  (1:1)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 150. Sudija: Alen Milosavljević (Subotica). Strelci: N. Kudrić u 10. i 53. minutu za Vojvodinu, a Batinica u 14. i Kovačević u 83. minutu za Stari grad. Žuti kartoni: N. Janković i Bečanović (Vojvodina), a Knežević i Živić (Stari grad). Crveni karton: predstavnik Starog grada Ilija Gostović u 73. minutu.

Vojvodina: Milovanov 7, Stefanov 6,5, Bečanović 7, N. Kudrić 7, Bilbija 8, Jelić 7, N. Janković 7, M. Mihajlović 6 (od 70. Marković -), Šakoli 6 (od 46. Vejin 6), N. Kudrić 8, V. Mihajlović 6 (od 46. S. Janković 6,5).

Stari grad: Stojčević 7, B. Gluvić 7, Novevski 6 (od 46. Subašić 7), Đekić 7, Radić 7, Živić 7, Knežević 7, Vlajić 7, Batinica 7,5, Krajinović 7, Kovačević 7,5.