Teleoptik
Radnički 1923
Poraz Spartaka od Proletera
06.08.2018 FK Spartak

Subotičani su doživeli ubedjiv potaz od novajlije u Ligi ekipe Proletera u utakmici 3. kola Super lige. Ekipa Spartaka je u meč ušla sa kombinovanim sastavom pošto već u četvrtak igraju novu evropsku utakmicu protiv Brondija, gde će u dva meča pokušati ponovo da naprave čudo i dođu na korak do plasmana u Ligu Evrope.

Poveli su gosti u 20. minutu golom Mirosavljeva, da bi u finišu prvog poluvremena Proleter preko Čolovića udvostručio prednost na 2:0. U nastavku susreta mladi igrača Spartaka su bili agilniji, međutim do gola su ponovo došli gosti. Novaković je 58. minutu po treći put zatreao mrežu Perića da bi konačan rezultat postavio Mirosavljev svojim drugim golom na utakmici desetak minuta pre kraja susreta.

Spartak Ždrepčeva krv – Proleter 0:4 (0:2)

Kula, Stadion: Milan Sredanović. Sudija: Grujić Danilo. Strelci: 0:1 Mirosavljev (21. min), 0:2 Čolović (41. min), 0:3 Novaković (58. min), 0:4 Mirosavljev (79. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Perić, Demir (70. Bijelović), Dunđerski, Lazić (77. Jović), Marčić, Matijević (46. Vukičević), Milić, Milošević, Radovanović, Rakić, Šormaz .

Proleter: Vesić, Andrejević, Čolović, Čović, Jablan, Kocović, Mirosavljev, Novaković (59. Stamenić), Plavšić, Tanasin (37. Radenović), Vukobratović (66. Bukorac).