NZ: Topličanin - Mladost (M) 1:2
18.10.2009 Marija Kostić

Utakmica je počela jednim jubilejom, igrač Topličanina Dušan Mijalković zabeležio je 500 utakmica u dresu ovog kluba. A što se same utakmice tiče, još jedno razočarenje pred domaćom publikom, fudbaleri Topličanina nastavljaju da igraju toplo-hladno. Za razliku od njih, gosti su odigrali dobro i zasluženo su pobedili.
Domaći fudbaleri u prvom poluvremenu nisu stvorili ni jednu ozbiljniju šansu, i to su iskoristili gosti i u 41.minutu su konačno došli do vođstva.
U drugom delu susreta kapiten Jović uspeva da poravna rezultat na vrlo zanimljiv način-dosuđen je prekršaj na 25 metara od gola, i dok je golman Mladenović nameštao igrače za živi zid, Jović šutira i  ubacuje loptu u prazan gol.Onda slede dve stopostotne šanse Topličanina za preokret rezultata preko Momčilovića i Milosavljevića,ali bili su neprecizni.Potom sledi kontra gostiju ali golman Savić teškom mukom uspeva da spase gol,što nije bio slučaj u 65.minutu kada gosti postižu gol i ponovo vode.Nakon toga je Petrović imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali golman Mladenović je bio sjajan, i uspeo je da odbrani svoj gol do kraja utakmice iako su domaći imali još par prilika.

Prokuplje - Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 100. Sudija: Ilić (Aleksinac). Strelci: 0:1 Nikolić u 41.,1:1 A.D.Jović u 55.,1:2 Urošević u 65.minutut. Žuti kartoni: Mijalković, Jovanović (Topličanin), D.Nikolić (Mladost).

Topličanin:Savić, Pantić, Mitrović (Ivković), Dragojević, A.D.Jović, Mijalković, Milosavljević (Pavlović), Petrović, A.M.Jović (Ilić), Jovanović, Momčilović.
Mladost:Mladenović, Pačić, Urošević (Mišić), Marinković, Krstić, Marković, D.Nikolić, M.Kostić, Miljković (A.Kostić), Petković, I.Nikolić (Denić).

Fudbal Fudbal Niška zona Topličanin Mladost (M)