Rastina 1918
Crvenka

MFL Sombor: Kupusinci nadigrali sonćane, Partizan - Dinamo 4:0

05.04.2015 Vinko Janković

Derbi susret klubova Međuopštinske Lige sa teritorije opštine Apatin, igran u Kupusini između domaćeg Partizana i gostiju iz Sonte, ekipe Dinama, protekao je u znaku bolje i efikasnije igre satava crno-belih , koji vodi trener Nandor Kratofil. Prohladno vreme i bočni vetar nisu prijali nikome od aktera utakmice,a u mnogome su uticali na posetu navijača ova dva kluba. Utakmici je prisustvovalo oko stotinjak gledalaca , koji mogu biti zadovoljni onim što su videli na ovome meču, a pogotovu fanovi Partizana, čija je nova pobeda , i novi bodovi , podigla tim na tabeli, i pretekla ekipu Radničkog iz Ratkova, dojučerašnjeg lidera ove lige.

Nijednoga momenta nije u pitanju bio pobednik ove utakmice, jer sastav kupusinaca , u čijim redovima igraju vrsni majstori fudbala, poput Smiljanića, Dujmovića, Rapajića, i čije upućene lopte „imaju oči“ pa se i ostali članovi ekipe, uz pomenute igrače, svrstavaju u veoma opasne, kada se razigra ovaj trojac sa početka priče. Na drugoj strani, gosti iz Sonte, sa mladim timom, otvorenom igrom bez bunkera i čvršće odbrane, nisu bili u stanju pružiti veći otpor razigranim domaćinima. Doduše, i ekipa Dinama je imala svoje šanse i kod 0:0, i pitanje je šta bi bilo da su oni prvi došli do vođstva. Poraz sonćana u Kupusini i dalje ostavlja ekipu plavih među prvih pet na tabeli, dok je pobeda Partizana, ekipu svrstala među tri najozbiljnije ekipe za naslov prvaka.

Početnih 0:0 bilo je do 37 minuta, kada je iz jednog slobodnog udarca , iskosa sa leve strane, i udaljenosti preko 20 metara, Dejan Smiljanić doveo svoj tim u vođstvo, a samo četiri minuta kasnije, Mihaljev pravi prekršaj nad Komušancem u svom šesnaestercu i bio je to penal za Partizan. Mufić, udarac sa bele tačke pretvara u vođstvo od 2:0, a Mihaljev zarađuje žuti karton.

Drugo poluvreme, domaćini započinju ofanzivnije, i posle jednog kornera, i odbijene lopte do kapitena Dujmovića ,koji je oštro i precizno šalje u mrežu,i kupusinci u 51 minuti imaju vođstvo od 3:0. Još nekoliko šansi su imali igrači Partizana,a velike probleme odbrani su pravili Dujmović, Rapajić i Smiljanić. Konačnih 4:0 postavlja rezervista, Robert Halas u 88 minuti.

Samo da nije bilo vetra, ovaj  bi meč bio odigran na visokom nivou,a akteri zaslužuju pohvale na svim poljima , od zalaganja, efikasnosti (domaćini) pa sve do ponašanja i verujemo da će ga mnogi pamtiti samo po najboljem.

MFL Sombor . PARTIZAN-DINAMO 4:0 (2:0)

Kupusina, 5. April 2015. Igralište u Kupusini. Gledalaca 100. Sudija :Bečanović (Sombor) pomoćnici Malbašić (Sombor) i Zoraja (Kljajićevo). Delegat Mitić (Apatin). Strelci Smiljanić u 37, Mufić u 41 iz penala, Dujmović u 51 i R. Halas u 88 za Partizan. Žuti kartoni : Mihaljev i Smiljanić (Dinamo) Igrač utakmice : Dejan Rapajić (Partizan)

PARTIZAN : Lerić, M. Halas, Damjanović, Mufić, Đurđev, Domorad(Farago), Antalović, Smiljanić, Rapajić, Dujmović, Komušanac(Lemajić)

Dinamo : Smiljanić, Krstin, Topal, Gal, Barunov, Mihaljev,Tadijan, Kovač,Eror(Duraković), Đurkov, Erdeši(Đurkov)