Primirili jednog konkurenta

U relativno ravnopravnoj borbi, Kragujevčani su uspeli da osvoje sva tri boda u duelu sa irektnim konkurentom za plasman u gornji deo tabele. Posle relativno sigurne pobede u prvom setu, Kragujevčani su se, posle početnog vođstva Kladovčana, prilično namučili da stignu pred pobedu, ali su da bi i konačno stigli, morali malo da sačekaju.

Slično drugom, počeo je i treći set, čijom sredinom Đerdap stiže na pet poena razlike (10:15), Radnički prilazi na tri poena manjka (17:20), ali do kraja seta uspeva da osvoji samo poen.
I na početku četvrtog seta činilo se da su Kladovčani namerili da produže ovu utakmicu. Imali su i tri poena prednosti (9:12), ali Kragujevčani predvođeni Uglješom Ilićem, Lazarom Ćirovićem i Dušanom Vulovićem uspevaju da izjednače (12:12), a potom se i odvoje na pet poena razlike (20:15), što je bila zaliha dovoljna da utakmicu rutinski privedu kraju. Rame uz rame pomenutom triju bili su mladi Radiša Stevanović i Aleksandar Blagojević, koji je prijatno iznenadio i u nekim prethodnim mečevima. U ekipi iz Kladova najbolji su bili Nenad Ćosić i Srećko Ristić.

Kragujevčani su posebno zadovoljni što su se od konkurenta odvojili na pet bodova razlike, a očekuju da status na tabeli mogu da poprave i u narednom kolu, kada u Kragujevcu gostuje, Mladi radnik, još jedan tim koji im je za petama.

Uglješa Ilić (Foto: OSS)KRAGUJEVAC: Dvorana: „Jezero“: Gledalaca 200. Sudije: Janković (Niš) i Miljković (Beograd).

RADNIČKI: Ćirović 15, Premović 1, Jovanović 2, Protić (libero), Perović 3, Vulović 16, Stevanović 11, M. Ilić, U. Ilić 18, Maksimović, Blagojević 9, Pantelić (libero).

ĐERDAP: Škundrić (libero), Ilić 2, Rajković, Ristić 15, Mirosavljević 10, Krsmanović 13, Ćosić 16, Živanović 1, Borovićanin, Antić, Brzaković 3.