SLB: BASK ā€“ Lokomotiva 5:0

Fudbaleri BASK pružili su odličnu partiju i ubedljivo su savladali goste iz Makiške šume. U 9. minutu Cvetković je proigrao Isakovića koji je fintom prevario golmana i sa 5 metara doveo BASK u vođstvo. Prednost domaćna duplirao je Milošević u 27. minutu uz asistenciju Todorovića.

U 63. minutu Cvetković je dobio loptu sa svoje polovine i u punom trku se sjurio ka protivničkoj mreži. Prvo je preskočio klizeći start kraj aut linije, zatim je predriblao jednog defanzivca i na kraju je efektno, sa 17 metara zakucao loptu u rašlje za 3:0.

Strelci (sa leva na desno) Cvetković, Milošević i Isaković

Samo 2 minuta kasnije „desetka“ domaćih, Milošević se po drugi put upisao u strelce. Njega je proigrao kapiten Stanković, nakon čega je sa 5 metara pogodio mrežu za 4:0.

Konačan rezultat postavio je džoker Pavlović u 76. minutu. On je primio loptu sa svoje polovine, pretrčao čuvara, a onda sa 15 metara iskosa šutirao po zemlji i matirao golmana Rnića.

Gosti su u ovoj utakmici zapretili tri puta preko Popovića i Kikovića koji su šutirali sa distance vrlo blizu gola. Stojanović je sa 20 metara dobro gađao, ali se istakao golman Cvitkovac. U finišu je Petrović mogao da ublaži poraz, ali se spetljao pred golom.

Sve to ipak nije bilo dovoljno „lokosima“ da se ozbiljno suprotstave raspoloženim „sokolovima“ koji su blistali u ovom meču.

Nije imao puno posla - golman Zoran Cvitkovac

Stadion: BASK, gledalaca 200.

Sudija: Stefan Petrović iz Beograda

Strelci: 1:0 Isaković u 9’, 2:0 Milošević u 27’, Cvetković u 63’, Milošević u 65’, Pavlović u 76’.

Žuti katroni: Stevanović (BASK), Vladisavljević i Popović (Lokomotiva).

BASK: Cvitkovac, Andrić, Danilović, Leković, Đorđević, Todorović (Stevanović od 76’), Isaković, Stanković (Muškić od 82’), Cvetković, Milošević (Pavlović od 72’) i Trajković.

Lokomotiva: Rnić, Vladisavljević, Lukić (N. Srećković od 30’), Kiković, Đorđević (Kostić od 68’), V. Srećković, Stojanov, Popović, Petrović, Raković i Srnić (Stojanović od 58’).