Kadetska liga Vojvodine: Indjija - Hajduk Kula 3:2

Prošlonedeljni poraz u Pančevu ’’golobradih indjijskih dečaka’’, ispostavilo se, predstavljalo je njihovu veliku pobedu. Pobeda u porazu se ogleda time što su ’’Indjijski Prinčevi’’ iz tog poraza izašli mnogo jači, fudbalski iskusniji i mnogo zreliji. U tom porazu njihova pobeda je velika jer su shvatili , koliko je nebitna sila koja te napada već obeležje na dresu koje braniš,   velika je i zbog saznanja da medalja uvek ima lice, ali , i svoje naličje. U današnjem okršaju, ugostili su sportske prijatelje, odličnu ekipu Hajduka iz Kule. U fer korektoj i nada sve uzbudljivoj utakmici, prisutna publika je uživala u dinamičnoj utakmici sa puno tempa, propuštenih šansi na obe strane, rezultatski preokreta i neizvesnosti do poslednjeg sudijskog zvižduka. Početak meča je proticao u ispitivanju snaga , ali su gosti više imali loptu u posedu, dok su domaćini trazili svoju šansu u brzim kontranapadima. Nije se dugo čekalo na šansu domaćih, posle odlične kontre i prodora po levoj strani odličan centaršut Cvjetićanina, Djokićev pokušaj glavom ostao je bez rezultata u 10-om minutu.

Brza kontra domaćih mogla je doneti promenu rezultata u 18-om minutu kada je Ćojanović neometan šutirao iskosa sa desne strane sa 13-tak metara bezuspešno. Kada su svi prisutni pomislili da će domaćin vrlo brzo doći do vodjstva, dolazi do konfuzije u odbrani domaćina , jedna ubačena lopta sa desne strane u srce peterca , najbolje se snalazi Marković u 23’ i dovodi goste u zasluženo vodstvo od 1: 0. Posle vodstva gosti i dalje imaju terensku inicijativu a domaćin stvara šanse iz kontranapada, takvu jednu posle greške golmana gostiju, Radmanovića, propuštaju Srbijanac i Djokić u 35-om minutu i na odmor se odlazi zasluženom prednošću gostiju. Nastavak meča donosi mnogo konkretniju igru ’’Indjijkih Prinčeva’’I već u 3-em minutu nastavka, Ćosović poravnava rezultat, posle dobro ubačene lopte Ljubinkovića iz prekida. Posle izjednačenjai’’Indjijski prinčevi’’ nastavljaju atake ka golu gostiju i već u u 55-om minutu Djokić donosi veliku radost i vodstvo domaćina. Potpuni rezultatski preokret je mogao biti i ubedljiviji da su Cvjetićanin , Djokić, Srbijanac i Mihajlović bili prisebniji u odlučnim momentima pred golom gostiju. Tako to biva, kad neiskoristiš prilike stiže te kazna, gosti se vraćaju u život, stvaraju prilike i u 73-om minutu poravnavaju rezultat na 2: 2 golom Jankovića. Posle izjednačenja gosti nastavljaju sa boljom igrom, stvaraju šanse, propuštaju prilike što domaćini kažnjavaju u 88-om minutu. Tačku na ’’ i ’’stavlja Djokić svojim drugim golom na utakmici za veliku i zasluženu pobedu nad ljutim rivalom. Odlična fudbalska predstava dečaka oba tima, užitak za sve prisutne, su garancija da će se prvoligaški fudbal dugo igrati u Indjiji, ali stasavanjem ovih dečaka i vrlo brzo vratiti u fudbalsku Kulu.