Župa
Radnički
Rembas
Kablovi remizirali u Obrežu 0:0

Fudbaleri Zaječarskog zonaša tim Kablova remizirali su u Obrežu sa ekipom Juhora 0:0 u 12. kolu Pomoravsko – Timočke zone. Poništen gol Zaječaraca u 22.minutu, domaćinu sudija progledao kroz prste za crveni karton u 88.minutu. Teška i tvrda utakmica po oba tima u Obrežu, završena je bez golova 0:0. Gosti su oštećeni u 22. minutu kada gol Konića glavni arbitar Vlada Đokić iz Paraćina poništava. Uz naizmenične polušanse na obe strane mreže su mirovale do kraja poluvremena.

U nastavku igre viđena je zanimljivija igra na obe strane. U finišu utakmice igrači obeju ekipa propustili su priliku da stave tačku na ovu utakmicu.

Detalj iz Obreža sa utakmice 12. kola / foto: Live SPORT

Detalj iz Obreža sa utakmice 12. kola foto: Live SPORT

Najpre je Konić iz Zaječara u 84.minutu susreta soloprodorom iskosa sa leve strane prebacio prazan gol, nakon što je čuvara Obrežana ostavio iza sebe.

Juhor minut kasnije stopostotnu šansu za postizanje gola ime preko Mladenovića ali mreže su ostale neme.

Dva minuta pred kraj susreta odbrambeni igrač Juhora koji je bio najbliži svome vrataru ruši Konića, a Vlada Đokić arbitar iz Paraćina dosuđuju slobodan udarac. Đokić u ovoj situaciji nije pokazao crveni karton domaćem fudbaleru iako je bio poslednji igrač u svojoj odbrani kada je načionio prekršaj.

Do kraja utakmice ostao je najnepopularniji rezultat na fudbalskim terenima, Juhor 0-0 Kablovi.

Detalj sa utakmice Juhor - Kablovi / foto: Live SPORT

Detalj sa utakmice Juhor – Kablovi  foto: Live SPORT

Glavni arbitar Vlada Đikić iz Paraćina podelio je sedam javnih opomena, četiri domaćim i tri gostujućim fudbalerima. Poništio gol Konića i progledao kroz prste Juhoru dva minuta pred kraj da ne ostane sa desetoricom na terenu.

Fudbaleri Kablova nakon odigranog 12.ligaškog kola nalaze se na trećem mestu na tabeli sa 21 osvojenim bodom, pet manje u odnosu na prvoplasiranog Borca iz Bivilja i četiri od OFK Bora.

U 13. kolu Zaječarci na stadionu Ključ dočekuju lidera na tabeli tim iz Bivolja, a utakmica počinje u nedelju, u 13.30 sati.