Dragačevu ceo plen iz Markovice

Po veoma teškom vremenu za igru, i velike borbe na terenu, fudbalski klub Dragačevo se bolje snašlo i u Guču nosi sva tri boda iz Markovice.

U prvih 15 minuta utakmice najviše se igralo na sredini terena bez nekih izglednih šansi za postizanje pogotka. Prvu veliku šansu na utakmici imao je Zlatić u 20. minutu ali je Tešić sjajno intervenisao i mreža Dragačeva je ostala netaknuta.

Odmah nakog toga, posle "skraćenog kornera" D.Slavkovića, lopta dolazi do Tadića, kog pri pokušaju udarca štoper Ovčara Pantelić udara i sudija Bogosavljević opravdano dosudjuje kazneni udarac za ekipu Dragačeva koji iskusni Milovan Mijatović pretvara u gol i Dragačevo od 22. minuta vodi 0-1.

Ekipa Ovčara je od primljenog gola igrala agresivnije i sa više želje da napadne gol Dragačeva što im se posle par polu - prilika i isplatilo u 32. minutu. Nesporazum Radivojevića i D.Slavkovića koristi Stojić koji prvi dolazi do lopte, izlazi sam ispred štopera Ilića koji pravi prekršaj unutar kaznenog prostora i sudija Bogosavljević pokazuje drugi penal na meču, ovaj put za Ovčar, koji Ivan Stojić realizuje i rezultat je 1-1.

Nije se dugo čekalo na novi gol Dragačevo, Aleksandar Tadić je povukao loptu sa centra terena, šutirao sa nekih 25 metara, lopta je zakačila štopera Dikovića, prevarila golmana Milosavljevića i Dragačevo od 36. minuta vodi sa 1-2, što je ujedno bio i rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu je Ovčar od početka krenuo u totalnu ofanziju sa puno igrača u navalnom redu, imali su svoje šanse Stojić, Zlatić, Vasović i Šibinac ali sjajni Marko Tešić nije dozvolio da domaćin postigne pogodak.

Odlazak velikog broj igrača Ovčara u napad, iskoristio je Miloš Resimić u 76. minutu i posle solo prodora pogodio nebranjeni deo Milosavljevićeve mreže i time postavio konačnih 1-3.

Moramo napomenuti da fudbalski klub Dragačevo tri utakmice nije primio gol iz igre, uz gol razliku 9:1!

STADION: Teren u Markovici GLAVNI SUDIJA: Bogosavljević Nenad (Čačak) POMOĆNE SUDIJE: Vukićević Mateja (Čačak) , Danilović David (Čačak) DELEGAT UTAKMICE:Jorović Milojko. ŽUTI KARTONI:Diković, Zlatić i Stojić za Ovčar. Tadić, Ilić, Resimić, Radivojević, Pajović i Mijatović za Dragačevo. IGRAČ UTAKMICE: Milovan Mijatović. STRELCI: Stojić u 32. minutu za Ovčar, a Mijatović u 22., Tadić u 36., i Resimić u 76., za Dragačevo.

OVČAR: Milosavljević, P.Šibinac, M.Šibinac, Đokić, Diković, Pantelić, Simeunović, Marinković, Vasović, Stojić, Zlatić.

DRAGAČEVO: Tešić, M.Slavković (od 80. N.Tadić), Ilić, Dramlić, D.Slavković, Mijatović, Pajović (K), Dmitrić, Radivojević, A.Tadić, Resimić (od 85. Zučković).