Kuršumlija
Žitorađa
Radnički pregrmeo Zlatar
25.11.2019 Administrator

Rukometaši Radničkog su trijumfovali u Novoj Varoši,savladavši domaću ekipu Zlatara rezultatom 36-30, poluvreme 17-15 i tako „razbili maler“ na gostovanjima. Ovom pobedom,Kragujevčani su sakupili 14 bodova i nalaze se na drugom mestu sa bodom zaostatka za vodećim Hajduk Veljkom.

Ekipa Zlatara je stekla početnu prednost od gola prednosti,ali Kragujevčani ubrzo prelaze u vođstvo i u . minutu imaju opipljiva 3 gola prednosti (3-6) pogotkom Veselina Stevanovića. Održavao je Radnički par golova prednosti,funkcionisala je odbrana u tim trenucima, na golu je blistao Ognjen Jovanović. Stiče se utisak da su gostujući rukometaši mogli da prelome već tad utakmicu, ali su sa par brzopletih poteza i tehničkih grešaka dozvolili domaćinu da golom Džekulića u 27. minutu stignu do izjednačenja ( 14-14). Sa dva brza gola Ristića u poslednjem minutu, Radnički stiče prednost i na mali odmor odlazi prednošću 15-17.

Blic-krigom uz seriju 3-0,gosti otvaraju drugi deo utakmice, što izaziva reakciju trenera domaćih da minutom odmora sredi situaciju na terenu. Međutim,već nakon 4 minuta gosti dolaze do ,čini se, odlučujuće prednosti ( 18-23,38.min) i kada se činilo da će ritunski doći do nova dva boda, dolazi do niza grešaka kojima pružaju priliku ekipi iz Nove Varoši da serijom 6-1 dođu do rezultatskog egala ( 24-24,44.min). Da ne bi došlo do drame, pobrinuo se ponovo golman gostiju Jovanović, koji sigurnim intervencijama uliva neophodnu sigurnost saigračima da konačno prelome utakmicu, pojačanom borbenošću, fizičkom spremom i većom lepezom raspoloživih igrača. Tako osokoljeni,rukometaši Radničkog privode utakmicu kraju konačnim rezultatom 30-36.

Svi igrači su dali važan doprinos ovoj izuzetno bitnoj pobedi, a važno je napomenuti da se čak 11 rukometaša Radničkog upisalo u listu strelaca.

U redovima domaćina najefikasniji su bili  Nikola Veljković sa 9 i Aleksandar Babić sa 8 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Mutavdžić sa 9 i Veselin Stevanović sa 6 pstignutih golova. U narednom,desetom kolu SBRL za muškarce, ekipu Radničkog očekuje gostovanje u Vranju,istoimenoj ekipi.

Zlatar - Radnički : 30-36 (15-17)

Nova Varoš: Hala “Nova Varoš”. Gledalaca : 154
Sudije: Branislav Nenadić,Darko Stefanović
Sedmerci: Zlatar 3 (2), Radnički 3 (1)
Isključenja: Zlatar 16 min, Radnički  10 min
Igrač utakmice : Slobodan Gavrilović (Zlatar)

Zlatar: Gavrilović ( 13 odbrana,2 sedmerca), Vuković 2, Bujišić 2, Hamzić, Zečević, Džekulić 6, Rakonjac 3, Jovanović, Veljković 9, Babić 8.

Radnički:  Bogićević  Stošić 1, Ristić 2, V.Stevanović 6, Mutavdžić 9, Lekić , Dobrosavljević 2, Medić 3, Knežević 2, M.Stevanović 2 , Radenović 2 , Stanojev 3, Krkotić, Bogdanović 4 , Jovanović ( 21 odbrana,sedmerac), Janićijević .